Як повідомили "Закарпаття online" в прес-службі Закарпатскої облради, до участі в заході були запрошені заступник Міністра культури і туризму України Юрій Зубко, заступники голови обласної ради та облдержадміністрації Василь Брензович і Володимир Гоблик, голова Загальних Зборів Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини Оскар Шестак, голова Повітової ради Сату-Маре (Румунія) Арпад Чехі, а також представники із сусідніх областей – Івано-Франківської, Тернопільської та інші.
Василь Брензович насамперед, привітав від імені обласної ради, всього депутатського корпусу органів місцевого самоврядування усіх учасників конференції та побажав плідної роботи.
"Відрадно, - зазначив Василь Іванович, - що проведення конференції з питань туризму стало уже традиційним у рамках міжнародної виставки-ярмарки "Тур'євроцентр" - Закарпаття", яка з кожним роком набуває все більшої популярності. І це природно. Адже Україна, зокрема, її складова частина - Закарпаття, володіють величезним туристичним потенціалом, унікальною природною та культурною спадщиною.
Органи місцевого самоврядування нашої області у тісній співпраці з виконавчими структурами цілеспрямовано ведуть роботу з розвитку туризму та рекреації. Цей напрямок діяльності став визначальним у Регіональній стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року, у численних галузевих програмах, схвалених депутатами обласної ради. Він домінує і в програмах транскордонного співробітництва, укладених як на двосторонній, так і багатосторонній основі.
Також хотів би наголосити, що розвиток туризму, в тому числі міжнародний та транскордонний, тісно пов'язані з питаннями екології і сталого розвитку Карпат. Без їх вирішення жодний регіон не має туристичної перспективи. Саме тому ці проблеми стали у центрі уваги органів регіональної влади (виконавчої і представницької), як в Україні, так і в інших державах, що знайшло своє відображення у підтримці ініціативи делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи підготовки Резолюції та Рекомендацій щодо сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи. І одне із завдань цих документів - перетворення Карпат у туристично-рекреаційний центр всієї Європи. Василь Іванович висловив сподівання, що розгляд в наступному році в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи питання про сталий розвиток Карпат відкриє нові перспективи для реалізації широкого спектру програм співробітництва країн Карпатського регіону в екологічній, туристично-рекреаційній, соціально-культурній та інших сферах.
Відтак, Юрій Зубко від імені міністерства культури і туризму України також висловив щирі вітання учасникам конференції. Він, зокрема, зазначив, що питання розвитку транскордонного співробітництва та туризму на сьогодні - дуже важливі й актуальні. Конференція з транскордонного співробітництва у контексті сталого розвитку, яка проводиться щороку, стала вже традиційною, і з кожним роком її важливість істотно зростає. Адже з боку держави цьому питанню приділяється значна увага. Як доказ тому - схвалення минулого року Стратегії розвитку туризму і курортів.
Далі начальник управління з питань європейської інтеграції, зовнішньо-економічних зв’язків та туризму облдержадміністрації Ернест Нусер ознайомив присутніх із туристично-рекреаційними можливостям Закарпаття, запропонувавши при цьому перегляд відеофільму про наш багатонаціональний край.
Учасники конференції ознайомилися також із туристично-рекреаційними можливостями Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини, про які змістовно розповів Оскар Шестак, а також повіту Сату-Маре (Румунія), який презентував голова Повітової ради Сату-Маре Арпад Чехі.
Проведення таких міжнародних конференцій у контексті транскордонного співробітництва та туризму є дуже важливим, адже на них аналізується зроблене і виробляються плани співпраці на майбутнє.