Селище міського типу Солотвино розкинулося в передгір’ї Карпат, неподалік від Румунського кордону. Воно входить в Тячівський район Закарпатської області.
Ще з другої половини XVІІ століття в Солотвіно масово видобували сіль. Коли ресурс закінчувався, солекопи переходили на інші місця, а в залишених шахтах з’являлися озера, площа яких інколи досягала десяти гектарів. Наразі біля цих озер створені курортні бази, де відпочивають не тільки українці, а й гості з-за кордону.
Властивості води
Побувавши на одному із солотвінських озер, можна пересвідчитись, що відпочинок на ньому, майже нічим не відрізняється від відпочинку на морі, а навіть має свої переваги. Більшість відпочивальників намащуються спеціальною глиною, яка є дуже корисною для лікування хвороб, пов’язаних з кістками та шкірою. Відпочивають в Солотвіно переважно з дітьми, адже солона вода повністю тримає тіло на поверхні. Щільність солоної води – 30-32 г/л.
Діти з радістю хлюпочуться у воді навіть без рятувальних кругів. Щоправда, небажано, аби вона потрапляла в очі, адже тоді вони починають дуже пекти. Дивним є те, що деякі солоні озера досить близько розташовані біля прісних річок. Тож перевага очевидна – кожен, хто скупався в солоній воді, йде сполоснутися в прісну. Для багатьох людей залишиться таємницею, чому підземні русла двох водойм не змішуються. Також в Солотвіно є ще й йодовані озера. Проте купатися там корисно далеко не кожному, тому що радон не всім корисний.
Шахти
Крім солоних озер, Солотвіно славиться і соляними шахтами, які розташовані на трьохсотметровій глибині. Безліч людей, які хворіють на туберкульоз, астму та алергію приїжджають, аби відчути на собі мікроклімат соляної шахти. Медики переконують, що в шахті повітря має в десять разів менше мікроорганізмів, що дозволяє відчути полегшення особам, які страждають захворюваннями дихальної системи.