Шматочок до шматочка - і оживаютъ арханпели, свята Два Марія з янголятами, в'ються химерні квіткові узори... Нині роботи митця прикрашають монастир Сестер Василіянок неподалік від Львова, а також кілька ужгородських святинь: храми Успіння Пресвятої Богородиці, Святого Милосердя, Святої Трійці, Архистратига Михаїла. Засклив він кольоровою мозаїкою і звичайні побутові речі: лампи, двері...
А все не так просто. Спочатку 26-річний Любомир, за плечима в якого дві художні і одна педагогічна освіти, робить ескіз майбутнього вітражу, зі скла вирізає шматки відповідно до малюнку, потім по краях обмотує їх мідною клейкою стрічкою і спаює між собою за допомогою олова. "Ця новітня техніка в монументально-декоративному мистецтві називається "тіффані", - пояснює молодий художник, - за іменем її винахідника американця Луї Тіффані. Вона дозволяє використовувати більш дрібні деталі, виконувати об'ємні вітражі".
Складність роботи полягає ще й утому, що вітраж виконується в "ручному" режимі без захисних рукавиць - митцю необхідно відчувати скло на дотик. Крім того, увесь кольоровий матеріал - імпортний: із Канади, США, Польщі... Свого барвистого скарбу Україна не має, заводи зачинені, а єдине місце, де можна придбати якісне скло - це Львів.
Вітражі - не єдине захоплення Любомира. Хлопецьта-кож монтує колажі, працює з техніками живопису, мозаїки, знімає короткометражні фільми, бере участьувиставках Ужгорода, Львова, Києва, є співорганізатором та учасником різноманітних мистецьких заходів. Роботи художника є в приватних колекціяху США, Норвегії, Італії, Фінляндії, Словаччині, Угорщині, Чехії, Сербії, Росії, Німеччині та Китаї.
За рівнем духовного впливу жоден вид мистецтва не може змагатися з вітражами, -впевнений Любомир. Надихають молодого майстра молитви, віра в Бога, символіка кольорів, іконографія і, особливо, класична візантійська ікона. "Без останньої не обходиться жоден сюжет, вона є моїм каноном, хоча й використовую певні модерні елементи, - зізнається Любомир. - Намагаюсь поєднати, де це можливо, східну і західноєвропейську вітражні школи. Утім, в основі всього завжди лежить візантійська ікона. Це образ, до якого звертається вірнику святині. Основне в релігійному вітражі — лики святих і колір".
Аби народився образ, Л юбо-мир радить побачити багато вітражів, особливо "живих", у храмах. А ще скляні мозаїки нетерплячі до копій: справа це делікатна, ексклюзивна і цілком індивідуальна.