Про підсумки виконання бюджету району за І півріччя 2009 року інформувала начальник фінуправління РДА Ольга Ящищак. Загалом доходи місцевих бюджетів району по загальному і спеціальних фондах, включаючи офіційні трансферти, склали 72 037, 7 тисячі грн., що становить 46,3 відсотка від річного завдання.
До загального фонду надійшло платежів у сумі 22758,4 тис. грн., що складає 112,6 відсотка виконання, тобто понад план отримано 2541,3 тис. грн. Проте, не справилися з доведеними показниками Салівська (86,2 %), Паладь-Комарівська, Великогеївська (97,2), В. Доброньська (98,9) та НевИцька (96,9) сільські ради. У першій - майже на половину зменшились надходження з податку доходів найманих працівників з Ужгородської дистанції водопостачання та вагонного депо Ужгород. Друга - недорахувалась коштів із-за призупинення робіт на ТзОВ "Карпати 2003". У В. Геївцях місцевий бюджет "підвели" ТзОВ "Меделін", "Агростар" та "Апаран". А по двох останніх сільрадах "ударила" заборона грального бізнесу. Хоч і у В. Доброні компетентні служби виявили та вилучили вже після прийняття відповідного закону 8 діючих апаратів. Про це повідомив на колегії її член, начальник міжрайонної податкової інспекції Тарас Триндяк. Ще по 2 "одноруких бандитів" конфісковано в Середньому та Оноківцях. До речі, відповідальність за порушення вимог закону несуть не лише власники гральних автоматів, а й особи, що надають під цей бізнес площу в оренду. По згаданих сільрадах (крім В. Доброньської, місце якої тут посіла Тийглашська) спостерігаються і найнижчі відсотки здійснення завдань з доходів фізичних осіб. Стільки ж (5) органів місцевого самоврядування не забезпечують виконання намічених показників по платі за землю. Найбільше відстають Сюртівська та Оноківська сільські ради, в бюджет яких недопоступило відповідно 21,6 та 42,1 тис. грн. 11 адмінодиниць недорахувались над" ходжень з єдиного податку.
Суттєво знизились в районі надходження від продажу земельних ділянок. За перше півріччя поступило коштів на суму 1143,4 тис. грн., що складає лише 15,3 відсотка уточненого завдання на рік. "Кульгає" збирання податків із власників транспортних засобів (35,4 %).
Кредиторська заборгованість за шість місяців складає 699,7 тисячі гривень. Якщо 599,7 тис. грн. - це заборгованість державного бюджета перед районним з витплат педагогічним працівникам по ст. 57 "Закону України про освіту" та по пільгах ветеранам війни і праці, чорнобильцям іншим категоріям, то майже сто тисяч - це заборгованість, що виникла при виконанні місцевих бюджетів. З них 86,7 тис. грн. не забезпечено для оплати праці працівників бюджетної сфери, 35,5, тис. грн. - по району, 17,6 - по В. Доброньській, 2,2 - Тарнівецькій, 2,9 - Тисаактелецькій, 9,4 - Холмецькій, 16,4 - Червонівській, 2,7 - Яроцькій сільрадах.
Ефективну роботу окремих сільрад серйозно гальмує невиконання грошових зобов'язань проблемними фінустановами. Так, не розраховується по депозиту і не повертає вкладені кошти Тийглашській сільській раді в сумі 1 млн. грн. "Укрпромбанк". 1 млн. 894 тис. грн. не віддає Соломонівській сільраді КБ "Українська фінансова група". Громада останньої вже звернулась з відповідною позовною заявою до суду. Подали необхідні матеріали у прокуратуру й тийглашці.
Про підсумки економічного і соціального розвитку району за перше півріччя доповідала в. о. начальника профільного управління РДА Вікторія Цигейка. Про стан проведення в районі зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників інформував в.о. начальника відділу освіти та у справах національностей РДА Павло Сливка. Про хід виконання сприяння зайнятості населення говорив в.о. директора районного центру зайнятості Сергій Лозовий.
Підсумки засідання колегії підбив в.о. голови РДА Анатолій Черниченко.
ГАВРИЛО из БАРАНИНЕЦЬ 2009-08-10 / 22:54:00
А по моему, УЖГОРОДЩИНА ходить у лідерах по корупції,контрабанді,скритію доходів,і переправці нелегалів.