Негативно вплинула світова фінансова криза і на показники роботи ТзОВ "Джейбіл С.Ю.Л.", що, як відомо, працює в галузі електроніки. На жаль, основний замовник продукції - фірма "Nokia" відмовилась від послуг підприємства. До честі керівництва останнього, вони зуміли одразу переорієнтуватись і тепер налагодили виробництво плат до телевізорів та тюнерів. Поступово нарощує випуск продукції і ТзОВ "Ядзакі-Україна". Подібне можна сказати також про фірму "Хіпп-Ужгород", ДП "Голден-Фудс", ІП "Агровет Україна", які спеціалізуються в харчовій промисловості. Долають труднощі в деревообробній сфері ТзОВ "Еліт-Вуд" та "Дендро-Плюс". Зросли обсяги реалізації на ТзОВ "РОСС-Україна" та "Райла Середнє Гмбх" (швейна галузь). Середньомісячна зарплатня у промисловості району сьогодні становить 2109 гривень, що на 20,9 відсотка вища від рівня в економічному секторі Ужгородщини.
Виробництвом сільськогосподарської продукції в районі в першому півріччі займались 24 підприємства різних форм власності, 317 фермерських та майже 20 тисяч особистих селянських дворогосподарств. Прикметно, що за цей період у всіх названих категоріях зросло поголів'я худоби та птиці. Загалом на 66,1 відсотка більше, ніж торік вироблено м'яса, на 3 % - молока, на 20 % -яєць. Зросли обсяги реалізації продукції рослинництва (на 51,7 %), у 7,9 раза більше - зернових, проте значно менше продали картоплі, яблук тощо. Триває збирання озимих та ярих культур, попередні підрахунки свідчать, що показники мали б бути досить пристойні. Середня зарплатня у галузі складає нині 1307,87 гривні й зросла в порівнянні з минулим роком на 26 відсотків.
Проблемними залишаються у аг-росфері недосконала інфраструктура заготівлі та переробки рослинницької (в т.ч. плодоовочевої) та тваринницької продукції, нестача фінансових ресурсів, постійне зростання диспаритету цін на матеріально-технічні засоби тощо.
Район посідає перше місце в області і стосовно іноземних інвестицій, їх загалом залучили 75,6 мільйона доларів США, в тому числі в першому півріччі - 175,4 тисячі доларів. Грошові внески надійшли з 17 країн світу. Найбільше - з Японії (61,3 %), США (10,4), Німеччини (8,5). Ужгородщина не поступається нікому в регіоні й за обсягом експорту товарів. Основна частина їх відправляється в Угорщину (57,7 %) та Словаччину (12,3). Найбільший у нас серед інших районів та міст краю і обсяг імпорту. Слід відмітити також тенденцію до зменшення від'ємного сальдо зовнішньої торгівлі.
Позитивні зрушення намітились також у сфері малого бізнесу, транскордонному співробітництві, туристично-рекреаційному комплексі. Разом з тим проблемними залишаються слабка комунікаційна доступність перспективних для освоєння територій, недостатня кваліфікація кадрів, багато інших питань. Мають місце прогалини і в інших сферах. їх доведено до конкретних oetf, покликаних виправляти становище. Незважаючи
на те, що Ужгородщина лідер у провідних галузях економіки, потрібно "підтягувати" до високого рівня й решту складових.
ГАВРИЛО из БАРАНИНЕЦЬ 2009-08-10 / 23:04:00
А по моему УЖГОРОДЩИНА ходить улідерах по коруції, контрабанді, скритію доходів і переправці нелегалів.