В Ужгородському відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань підбито підсумки роботи за перше півріччя нинішнього року з питань створення безпечних умов та охорони праці у трудових колективах Ужгородського району та м.Чоп.
Як відзначив на підсумковій нараді начальник відділення Михайло Думнич, протягом першого півріччя у трудових колективах Ужгородщини та м. Чоп сталося 8 нещасних випадків. Це - 21 % від загальної кількості, що сталися за цей час по області. На жаль, це на 2 випадки більше, ніж минулоріч, хоча кількість потерпілих зменшилась.
Шість із згаданих випадків пов'язані з виробництвом. Загибель працівника було допущено на ВАТ "Ужгородське шляхобу-дівельне управління № 58". 58-річний сторож загинув від розбійного нападу невідомих осіб. Також помер на робочому місці сторож Ужгородського міжрайонного управління водного господарства. Події, що призвели до нещасних випадків, одні й ті ж, вони повторюються з року в рік. Три випадки - це падіння працівників під час пересування територією підприємства та з висоти. Один - небезпечна дія на працівників предметів і рухомих деталей машин, два випадки - навмисне вбивство та травми, заподіяні іншими особами!
Останні події викликають у відділенні Фонду особливе занепокоєння. Чому роботодавці не створюють безпечні умови праці для своїх трудівників? Чому дозволяють вільний доступ грабіжникам-нападникам у нічну пору на територію підприємства в Ужгородському ШБУ-58 та в службові приміщення автозаправок ТзОВ "ЗакарпатПетроль"? Не переймається організацією техніки безпеки праці керівництво ТзОВ "Компроф", Чопського прикордонного загону, ТзОВ "Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед".
Як і в минулі роки, однією з основних причин, що призвели до нещасть на виробництві, є порушення трудової і виробничої дисципліни - 3 випадки. З них один стався з причини невиконання керівниками своїх посадових обов'язків, два - невиконання працівниками інструкцій з охорони праці.
На нараді відзначалось, що цьогоріч більшість потерпілих - це недосвідчені працівники, які пропрацювали на виробництві від одного до п'яти років. Це свідчить про недостатність фахового навчання працівників за новою для них професією. Настав час роботодавцю, підкреслювалось на нараді, повернутися обличчям до трудівника, створити йому належні безпечні умови праці, а не думати лише про прибутки. Зокрема, слід звернути особливу увагу на якість і обов'язковість проведення інструктажів працівників, відновити систему професійного навчання на підприємствах, своєчасну підготовку та перепідготовку спеціалістів і керівників трудових колективів з питань охорони праці. А не чекати на підготовлених фахівців. їх просто нема. Час-бо самим турбуватись за підготовку кадрів.