"Карпатська конвенція закладає фундаментальні принципи міжнародного партнерства в сфері охорони і стабільного розвитку гірських регіонів вцілому і карпатського зокрема", - заявив міністр охорони навколишнього природного середовища України Василь Джарти.
За його словами, будуть вироблені механізми використання всіх можливих ресурсів у рамках Карпатської конвенції.
Як зазначив Джарти, додавши, що документ також передбачає створення в Україні, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщині і Чехії робочих груп на рівні природоохоронних міністерств, що розроблять конкретні проекти для вирішення проблем карпатського регіону.
У документі також обговорено джерела фінансування майбутніх проектів. "На сьогодні ми домовилися, що будуть внески в розмірі 20,5 тис. євро (з кожної країни-учасниці, - Корр.net) для організації роботи вже створених механізмів на рівні фахівців країн Карпатського регіону", - заявив український міністр.
Говорячи про шляхи вирішення проблем Закарпатської області, яка є одним з найбідніших регіонів, Василь Джарти зазначив, що в концепції Карпатської конвенції для даного регіону пропонуються нові екологічні виробництва.
За словами міністра, Україна має намір переймати досвід інших гірських регіонів сусідніх з Україною країн, створювати сучасну інфраструктуру і додаткові робочі місця.
Джарти також висловився за створення альтернативних видів підприємств, "які можна використовувати саме в Карпатському регіоні". "Якщо це ліс - там повинна бути тільки санітарна зона..., якщо ми говоримо про надра - то, я вважаю, там взагалі не повинно бути розробок якихось корисних копалин", - додав міністр.
У роботі конференції сторін Карпатської конвенції в Києві крім делегацій семи країн Карпатського регіону також взяли участь делегації Італії, Австрії, Голландії, Франції, Бельгії, Болгарії, Македонії, Греції, Великобританії, Німеччини, Грузії і Швейцарії.
У конференції також взяли участь представники Альпійської конвенції, програми Організації Об’єднаних Націй щодо навколишнього середовища, екологічних неурядових організацій, українських і міжнародних громадських рухів, що займаються проблемами навколишнього середовища і збереження природи.
Загалом в роботі конференції взяли участь більше 150 делегатів. У рамках заходу було прийнято правила процедури проведення конференції, фінансові процедури Карпатської конвенції, а також підписані підсумкові документи: Меморандум про взаєморозуміння між Карпатською й Альпійською конвенціями і Карпатською декларацією.
Метою Меморандуму є забезпечення тривалої основи для співробітництва між органами Альпійської і Карпатської конвенції в сфері обміну інформацією і досвідом, а також розвиток і впровадження спільних проектів.
"Кореспондент.net" за матеріалами "Інтерфакс-Україна"
14 грудня 2006р.
Теги: