Зокрема, у зв’язку з тим, що ВАТ «Черкаське хімволокно» не виконало зобов’язання погасити до 26 вересня 8,3 млн. грн. боргів за спожитий газ, робоча група «Газ України» відключила від газопостачання Черкаську ТЕЦ.
Тоді ж від газопостачання були відключені 4 котельні підприємства КП "Криворіжтепломережа" (рівень розрахунків 51%, борг - 29,7 млн. грн.), 4 - ДП "Криворізька теплоцентраль" (рівень розрахунків 48%, борг - 33,5 млн. грн.). Припинили споживання газу 230 котелень МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі" (рівень розрахунків 45%, борг - 31,8 млн. грн.). Загальна сума боргу цих підприємств ТКЕ перед ДК "Газ України" становить 95,2 млн. грн.(85% від загальної суми боргу підприємств ТКЕ Дніпропетровської області). Сума всього боргу Дніпропетровського регіону за спожитий у 2006 р. природний газ становить 112 млн. грн., що складає 21% боргу всіх ТКЕ України (541 млн. грн.).
У зв`язку із ростом заборгованості за газ протягом вересня ДК "Газ України" змушений був відключити від газопостачання теплокомуненерго Вінницької, Донецької, Запорізької, Київської, Львівської, Рівненської, Чернігівської і Хмельницької областей.
ДК "Газ України" заявляє про 21,5 млн. гривень боргу підприємств комунальної теплоенергетики в Закарпатській, Дніпропетровській, Львівській і Сумській областях, на базі яких без урегулювання питань правонаступництва боргів створено нові підприємства з теплопоставок. Про це Українським Новинам повідомила прес-служба "Газу України".
З вищезазначеними підприємствами "Газ України" буде підписувати договори тільки на один місяць доти, доки вони не врегулюють правонаступництво боргових зобов`язань.
Зокрема, це стосується створених на азі "Ужгородтеплокомуненерго"
(Закарпатська область) (заборгованість 16,6 млн. гривень) підприємств "Енергетичні системи" і "Уж-тепло".
"Газ України" підкреслює, що вищезазначені підприємства були створені всупереч вимогам рішень Кабінету Міністрів від 11 травня 2006 року про врегулювання питань правонаступництва боргових зобов`язань, і звертає увагу органів місцевої влади на необхідність запобігання випадків створення таких підприємств.
Під час опалювального сезону 2006-2007 років "Газ України" має намір поставляти газ лише тим підприємствам, у яких відсутні борги за спожитий газ, і які будуть здійснювати 100% оплату поточного споживання газу.
Ужгородська ж влада каже, що газ можуть відключити через поточну несплату населенням і нічого не каже про свої зусилля з реструктуризації боргів «Ужгородтеплокомуненерго», а це, як видно з вищенаведеної інформації, теж може стати причиною закручення газового вентиля для Ужгорода.
"Мукачево нет"
30 листопада 2006р.
Теги: