Народився пан Василь у 1931 році. Початкову освіту здобув у восьмирічній школі рідного села, яка була на той час найбільшою в районі. Тут навчали дітей Юлій Боршош-Кумятський, Михайло Лях, відомий народний учитель Микола Медвідь, який свого часу відкрив знамениту "Школу під дубом".
У 1950 році Василь Костак стає студентом режисерського факультету Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Це дало йому чудову можливість навчатись у провідних корифеїв українського театру, котрі викладали сценічну майстерність - Наталії Ужвій, Амброзія Бучми, Поліни Нятко, колишнього головного режисера МХАТу професора Вільнера. Ще одна примітна деталь до біографії В.Костака. На кіностудії імені О.Довженка знімався у фільмі "Щедре літо". Але, за словами Василя Васильовича, важке матеріальне становище й поганий стан здоров'я стали на заваді його прагненням: змушений був покинути омріяний з дитячих літ інститут.
За плечима у Василя Костака - філологічний факультет УжДУ, який він закінчив на відмінно, навчаючись на заочному відділенні. Про на-вчанння в Ужгородському університеті колишній студент згадує з приємністю. Вже з перших днів на фіпфаці Василь Васильович зрозумів: це доля.
Нині В.Костак - пенсіонер, ветеран педагогічної ниви. Незважаючи на свій поважний вік, п. Василь активно займається літературною діяльністю. Він є автором повісті "Син бурі", десятка оповідань, новел та художніх нарисів про кращих людей рідного краю. Друкувався на сторінках районних та обласних періодичних видань. Неодноразово виходив переможцем у конкурсах на кращий друкований твір. Читач і лоціновувач художнього слова знайде імя Василя Костака на сторінках колективного збірника "Літературна Виноградівщина". Також Василь Васильович є автором книжок " Вінок перлин народної мудрості", "Пісня - краса душі народної" та ін. До першого видання ввійшли понад тисячу народних прислів'їв та приказок, а також - понад сто народних загадок. Матеріалом другої книжки стали народні співанки, записані від старших людей у різний час. До речі, дізнавшись про ці видання, знайома автора, яка проживає в Дебрецені, дуже зраділа, бо вони якраз стали їй у пригоді під час написання наукової роботи, пов'язаної з усною народною творчістю.
Якщо говорити коротко, то в книжках Василя Костака зібрані безцінні перлини народної мудрості, які шліфувалися в імлі віків і пройшли апробацію часом. Сам автор переконаний: немає мудрішого вчителя, ніж сам народ.
В.Костак, як неординарна особистість, постійно робив благотворний вплив на те, щоб рідне слово
звучало розкуто й щиро, викликало в людській свідомості світлі помисли, надихало на добрі діла.
Глибоко переконаний, що багаторічна праця Василя Костака стане в нагоді багатьом дослідникам усної народної творчості.