Якщо на Закарпатті теж знайдуть сліди молдовського винограду, під загрозою може опинитися все українське вино, натякає Росія.
Який саме закарпатський винний завод мав на увазі російський чиновник, невідомо. В самому Береговому їх є декілька. Тому тінь падає на всіх.
Директор одного з підприємств “Айсберг” Олег Івашкович запевнив Бі-Бі-Сі, що вони не використовують молдавської сировини, бо їм це невигідно. Вони роблять вино або із українського, або з угорського винограду.
“До Кишинева – тисяча кілометрів, до Угорщини – п’ять”, - каже він.
Українські чиновники поки обережно коментують заяви про можливу заборону українського вина в Росії. В міністерстві аграрної політики лише сказали, що вони готують спільні перевірки українських винних заводів.
Головний фахівець з виноробства Сергій Чинуша зауважив, що один завод вони вже перевіряли, і підозри російської сторони не підтвердилися.
Деякі оглядачі у прискіпливій увазі з боку росіян до українського вина вбачають політичні мотиви, і підозрюють російських інспекторів в упередженості та непрозорості.
Адже претензій до українського вина в жодній іншій країні не було. В Росії – це вже вдруге за останні два місяці.
Однак голова асоціації “Виноградарів та виноробів України” В’ячеслав Пономарьов політики тут все ж не вбачає.
“Мені здається, що якби була політика, то вже б заборонили імпорт української продукції. Я думаю, що за цими заявами звучить чергове китайське попередження про те, що реекспорту молдавської продукції через Україну в Росію, Росія не підтримує”, - сказав він.
Українські винороби закликають державні органи посилили контроль над експортом українського вина. Адже стовідсоткової гарантії того, що деякі заводи в Україні не використовують молдовської сировини, немає. Підстав для таких підозр є декілька: в Україні цього року через сильні морози виноград не вродив, а Молдова втратила ринок збуту для свого вина в Росії.
Російська сторона і далі наполягає, що посилений контроль над продукцією деяких своїх сусідів не стосується політики. Все ж перелік цих країн декому дає підстави для інших припущень.
Молдовське вино, грузинське вино та “Боржомі”, латвійські шпроти, українське молоко та м’ясо, а тепер ще, можливо, й українське вино.
BBC
28 листопада 2006р.
Теги: