Зовнішнє незалежне оцінювання вже на завершальному етапі — завтра відбудеться останнє тестування з хімії. З цього приводу до Івано-Франківська завітав директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук і на зустрічі з журналістами повідав про особливості цьогорічного тестування та зробив кілька цікавих заяв.
Нагадаємо, що сертифікат УЦОЯО дає можливість претендувати на вступ до ВНЗ усіх рівнів акредитації та форм власності, якщо кількість балів у ньому 124 і вище. Більше того, вступити до навчального закладу можна лише за наявності сертифікату ЗНО, при вступі на творчі спеціальності влаштовують додаткові завдання.
Якщо говорити про результати, то вони вже є з чотирьох предметів: історії України, фізики, географії та біології. Кожен учасник ЗНО може ознайомитися з ними на сайті Українського центру, в цьому допоможе персональний пароль. "Ми є першою країною в світі, яка надала можливість учасникам тестування мати доступ до своїх результатів", — каже ігор Лікарчук.
"На сьогодні ми не маємо жодного факту, який би дав підстави говорити, що ЗНО не відбулося чи було зірвано. Не зафіксовано грубого порушення порядку проведення ЗНО, яке мало б вплив на результат", — заявив директор Українського центру. і додав: "Тестування на Івано-Франківщині проходить більш організовано, аніж в інших областях".
Але все ж є незадоволені чи то результатом, чи то самою процедурою цьогорічного ЗНО, отож вони і подають апеляції. "Цей процес не є дуже активним. Скажімо, на результат тестування з історії України на чверть мільйона тестів подали апеляцію близько 60 осіб", — каже І. Лікарчук. А от до Івано-Франківського регіонального центру лише три особи подали апеляційні заяви: два учасники з Тернопільської області (під час тестування з української мови та літератури), один — із Закарпатської області (математика).
Зауважимо, апеляції можна подавати до 15 липня, на сайті Центру є зразок такої заяви. І. Лікарчук запевнив, що розглянуть всі апеляційні заяви і кожній людині нададуть копію її перевіреної роботи: "Якщо апеляцій буде навіть сто тисяч, ми їх всі розглянемо вчасно".
Паралельно з апеляцією відбувається й інший процес. Всі ті, хто з поважних причин не з’явився на ЗНО, зможуть взяти участь у спеціально організованій додатковій сесії. Але кількість таких заяв невелика, їх буде не більше півтори тисячі, запевнив І. Лікарчук.
Варто згадати і про явку на цьогорічне тестування. В івано-Франківській області на історію України з’явилося 92%, біологію — 93%, фізику — 90%, географію — 89%, українську мову та літературу — 95%, математику — 91%. Великий ажіотаж преси і громадськості викликав той факт, що школярі, які не з’явились на ЗНО, можуть залишитись без атестата, адже цього року його результати зараховуються як державна підсумкова атестація. ігор Лікарчук розвіяв усі чутки і запевнив: "Вони отримають атестати в школах, але рішення про те, що їм буде записано в атестаті, буде визначати педагогічна рада".
Після аналізу цьогорічного оцінювання Центр внесе корективи у процедуру тестування на наступний рік, змінить засади, на яких базується участь педагогів у тестуванні. "На жаль, цього року маємо факти, коли багато залучених педагогів порушили і професійні, і етичні норми", — каже Ігор Лікарчук. Також Центр вимушений зробити більш жорсткими правила для учасників, адже випускники вдаються до всіх можливих засобів, аби лиш отримати високий результат.
Наостанок нагадаємо: загальноосвітні заклади одержать відомості з результатами своїх випускників до
22 червня, а сертифікати надійдуть учасникам до 27 червня на адреси, які вони вказали під час реєстрації.