За словами начальника управління охорони природи Андрія Погорєлова, цьогорічна тематика – "Інвазійні чужинні види" – підкреслює, що непритаманні для певної екосистеми організми можуть незворотно вплинути на місцеві види або здоров’я населення, а також викликати істотний дисбаланс у біоценозах. Скажімо, найтиповіший представник інвазійних видів амброзія полинолиста зумовлює алергійні захворювання та здатна заглушити і витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі.
Окрім поширення чужорідних видів у природі, основними причинами зміни біотичних компонентів є знищення та деградація природних середовищ існування, фрагментація ландшафтів, екологічно незбалансоване, виснажливе використання компонентів біорізноманіття, розповсюдження хвороб, шкідників та паразитів, забруднення довкілля в результаті промислової й сільськогосподарської діяльності. Збереження тенденції до втрати живої компоненти природи та її цілісності стає загрозою для національної безпеки.
Державне управління охорони навколишнього природного середовища закликає громадськість краю долучитися до відзначення свята та зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття.
Традиційно до Дня біорзноманіття проводять навчальні семінари, природоохоронні акції та конкурси, прес-конференції, публічні виступи.
Довідково. 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Саме в цей день у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документу (Найробі, Кенія). Щороку секретаріат Конвенції про біорізноманіття визначає тему Міжнародного дня біорізноманіття, яка на цей час є актуальною.