- Стефане Тіборовичу, чи збільшилася цього року кількість випускників, бажаючих випробовувати власні сили на зовнішньому незалежному оцінюванні?
- Так, і це радує. Якщо торік у ЗНО взяли участь 195 випускників, то цього року зареєструвалися 293, а разом з випускниками минулих років - 443. Справа в тім, що згідно з новими умовами прийому у виші, зарахування до вищих навчальних закладів тепер буде проводитися виключно за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
- З яких предметів проводиться оцінювання знань випускників?
- З української мови та літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії, географії, іноземної мови. Обов'язковим є тестування з української мови і літератури плюс ще 4 предмети.
- Якщо хтось не з'явиться на тестування, що тоді?
- Неявка випускників на ЗНО без поважних причин рівноцінна неявці на державну підсумкову атестацію з відповідного предмету. У таких випадках атестат про загальну середню освіту не видається.
- Декілька слів, будь ласка, про підготовку в районі до цього важливого процесу в житті випускників.
- Відповідальним за організацію і проведення ЗНО в районі призначено мене. Реєстрація бажаючих брати участь в тестуванні проходила з 1 грудня минулого до 3 березня цього року.
Пункт тестування в районі відкрито у Серед-нянській ЗОШ I-III ст., де зовнішнє незалежне оцінювання складатимуть з української мови та літератури, історії України, математики. Завідувачем цим пунктом призначено директора школи Андрія Югаса. З інших предметів тестування забезпечується на пунктах в Ужгороді та в Мукачеві. Наші випускники були забезпечені бюлетенями, пам'ятками, довідниками, минулорічними тестовими завданнями. На базі Середнянської школи в березні цього року було проведено пробне тестування для випускників, які оплатили вартість тестових пакетів. У квітні цього року з числа педагогічних працівників підготовлено, зареєстровано і пройшли сертифікацію 74 старших інструкторів, 12 екзаменаторів з української мови та літератури, 6 - з математики.
Основна сесія проводиться з 6 травня до 5 червня цього року. Все гаразд і з підвозом випускників до пунктів тестування. Для цієї мети у бюджеті відділу освіти та у справах національностей РДА закладено 15 тисяч гривень.
- Останнє питання. Чи відчували випускники шкіл з угорською мовою навчання якісь труднощі?
- Ні, було все гаразд. Тестові завдання були викладені їх рідною, угорською мовою. Сподіваємось, що так буде і надалі, адже на нещодавній зустрічі в Будапешті Президенти двох країн - Віктор Ющенко та Ласло Шойом домовились обговорити проблему на рівні міністрів освіти.
- Що ж, побажаймо нашим випускникам удачі. Аби в нікого з них не пропав дорогоцінний рік.