Говорилося про те, що цьогоріч спостерігається тенденція росту сум податку на додану вартість, заявлених до відшкодування з бюджету на розрахунковий рахунок. Якщо у січні – жовтні минулого року суб'єктами господарювання області заявлено до відшкодування 81, 9 млн. гривень, то за аналогічний період цього – 119, 1 млн. гривень, або на 37, 2 млн. більше. Найпомітніший ріст заявок до відшкодування спостерігався у вересні. У порівнянні з попереднім місяцем – на 32, 3 відсотка. Це стало однією з причин росту сум невідшкодованого ПДВ у жовтні.
Причини росту сум заявок до відшкодування у вересні, приміром, у ТОВ “Ядзакі Україна” виникли за рахунок оплати векселів коштами в липні поточного року при ввезенні обладнання, імпорту послуг, сплати ПДВ митним органам. Схожа ситуація у ВАТ “Мукачівська трикотажна фабрика “Мрія” – за рахунок оплати векселів коштами в липні поточного року при ввезенні обладнання, сплати ПДВ тим же митникам. А на заводі “Флекстронікс” це пов'язано з витратами на будівництво заводу та сплати ПДВ митним органам при імпорті обладнання тощо.
Крім того, на ріст заявок на бюджетне відшкодування ПДВ цьогоріч вплинуло зростання обсягів експортних операцій у платників, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Якщо у минулому році обсяг експорту становив 371, 9 млн. доларів США, то у поточному році він зріс на 26, 6 млн.
Станом на 1 листопада 2006 року загальна сума невідшкодованого ПДВ становила 52, 2 млн. грн., в тому числі 4, 3 млн. грн. – невідшкодована у законодавчо встановлений термін.
Прес-служба Закарпатської ОДА
13 листопада 2006р.
Теги: