– Ігорю, якими знаряддями можна ловити в період нересту?
– Почну з того, що й цього року ми наполягли, аби обмежити зони лову, хоч, як порівняти з минулим, дозволених для риболовлі місць усе ж більше. Спортсмени-риболови й любителі з 5 квітня до 25 травня матимуть нагоду провадити улюблене заняття у спеціально відведених для цього місцях. Щоправда, з однією поплавковою вудкою з одним гачком або спінінгом із блешнею. І тільки з берега.
– На яких ділянках і яких річок можна рибалити?
– Дозволено ловити на кількох ділянках. Три з них на Тисі: у Тячівському районі від стику Тиси з р. Апшицею до межі її перетину з Тересвою, у Хустському – від велятинського автомобільного мосту до вливу в Тису Ріки, у Виноградівському – від газопроводу с. Мала Копаня до газопроводу біля с. Тросника. На Ужі можна рибалити на відтинках від оздоровчого табору УжНУ "Скалка" до підвісного моста с. Кам’яниці та від меж с. Сторожниці до кордону зі Словаччиною. На Латориці – на ділянці від автотранспортного мосту "Паланківський" у Мукачеві до пішохідного мосту ДПС на околиці с. Соломонова Ужгородського району. Остання дозволена для риболовлі ділянка – на р. Боржаві: від залізничного мосту на околиці с. Бене Берегівського району до залізничного мосту "вузькоколійки" через р. Боржаву, поблизу с. Шаланок Виноградівського району.
Повторюся, ловити можна тільки з берега однією поплавковою вудкою з одним гачком або спінінгом із блешнею. Крім того, впродовж нерестового періоду забороняється використовувати плавзасоби, за винятком суден, що провадять патрулювання.
– Знаю, що правилами рибальства передбачені найменші розміри рибин, які можна ловити...
– Так, справді, для кожного виду є своє обмеження. Хоча в нас немає культури риболовлі: чи не кожна рибка, що попадається на гачок, стає здобиччю. А проте пункт 4.11 Правил любительського і спортивного рибальства встановлює мінімальні розміри риб, дозволених до вилову. Вони визначаються віком настання статевої зрілості. На особини, менші від вказаних розмірів, полювати не можна, бо саме цей лов підриває рибні запаси водойм.
– А яка загалом нині ситуація з водними живими ресурсами області?
– Складна. Є види, які в останні роки внесено до Червоної книги. Любительське рибальство дійшло катастрофічного рівня. Люди не розуміють, що кожна нечесно виловлена особина – це велика шкода. А під час нересту браконьєр узагалі винищує не тільки наявну в річці рибу, а й потомство, яке б вона принесла. Під час нересту водна тварина втрачає обережність i стає легкою здобиччю браконьєрів. I, щоб не танули її запаси, сам риболов-любитель має бути зацікавлений у підвищенні рибопродуктивностi водоймищ.
– Наостанок, які ж маєте засоби боротьби з браконьєрами? Маю на увазі штрафи, конфіскацію знарядь лову...
– Попереджаємо нечесних рибалок: порушення правил рибальства буде дуже жорстко каратися. Конфіскація знарядь лову й штрафні санкції у нашій компетенції. Штраф, передбачений за порушення правил риболовлі, – від 1 до 6 мінімальних неоподаткованих мінімумів прибутків громадян за одну рибину.