Сумнозвісний "Премікс"
До речі, на Закарпатті “зберігається” ще 253, 966 тонни отрутохімікатів. За останніми підрахунками, їх утилізація обійдеться в 3,5 мільйона гривень. Ці відходи накопичувалися на території області ще з радянських часів. У 2003-2004 роках їх контейнеризували, однак контейнери вже почали руйнуватися. Ще ж маємо 3 лісохімічні комбінати.
Тільки на території колишнього Виликобичківського лісохімкомбінату у залізничних цистернах та дерев’яних ємностях лежить 1250 тонн продуктів лісохімічного виробництва й відходів мазуту. Всі ці небезпечні речовини зберігаються просто неба, у дірявих цистернах, з яких отрута витікає в землю. Проби ґрунтів з території Великобичківського ЛХК показують, що вміст фенолів у воді тут перевищує допустимі норми в 1610-6420 разів.
На спільному вересневому засіданні колегій Мінприроди та Закарпатської облдержадміністрації було вирішено інвентаризувати всі хімічні засоби захисту рослин у районах області та визначити їх склад. А відтак утилізувати. Як відомо, до кінця року очистять Перечинський, Великоберезнянський, Іршавський райони.
Прес-служба Закарпатської ОДА
10 листопада 2006р.
Теги: