Як поінформував директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, нестабільна ситуація на ринку праці почалася ще у жовтні – саме тоді багато підприємств скоротили обсяги виробництва, а то й зовсім його зупинили. Відтоді до служби зайнятості звернулося 6 700 чоловік, майже 4000 з яких звільнені за згодою сторін. Відповідно, їм центри зайнятості на 8-мий день після взяття на облік виплачували матеріальну допомогу.
Юрій Іванович прокоментував зміни до Закону України «Про зайнятість», що вступили в дію 13 січня. Відтепер людина, що звільнилася за власним бажанням або за згодою сторін, почне отримувати допомогу, якщо їй не знайдуть роботу, не на 8-ий день після взяття на облік, а… через три місяці. Не стосується це положення лише людей, котрих з роботи скоротили і попередили про це за кілька місяців. Ще одне нововведення – 0,6 % від своїх доходів у Фонд безробіття будуть платити працюючі пенсіонери. Проте найбільше неприємностей зміни принесли селянам. Людям, які є «членами селянського господарства» (саме так у законі називають власників землі у селі – Авт.), матеріальна допомога по безробіттю не передбачається зовсім. Щоправда, Юрій Фущич зазначив, що наразі на всеукраїнському рівні вирішується питання відміни цієї поправки.
У зв’язку з збільшенням витрат зі страхового фонду по безробіттю, державна служба зайнятості наразі припинила створювати додаткові дотаційні робочі місця та надавати одноразову матеріальну допомогу для відкриття бізнесової справи.