Паводок ще раз засвідчив, наскільки важливим для області є захист від великої води. Aдже об'єкти, споруджені в рамках виконання комплексної державної протипаводкової програми "Тиса" і побудовані починаючи з 2006 року, витримали натиск паводка, який за масштабами був навіть сильнішим, ніж у 1998-му та 2001-му. Враховуючи масштаби паводка і страшні наслідки в сусідніх областях, стає зрозуміло, що і на Закарпатті матеріальні збитки були б набагато більшими, якби за ці роки в області не було стільки зроблено для протипаводкового захисту.
Окрім відновлення пошкодженої інфраструктури, одним із першочергових завдань органів влади стала відбудова зруйнованого житла. За ініціативи голови облдержадміністрації Олега Гаваші, райдержадміністрації та два міськвиконкоми взяли шефство над кожною потерпілою сім'єю і власними зусиллями зводили житло. На допомогу прийшла вся Україна та зарубіжні країни: на благодійні рахунки надходили кошти, людям допомагали будматеріалами, медикаментами, меблями тощо.
Вже у вересні шістьом родинам, за їхнім бажанням, на вторинному ринку було придбано будинки, решті нове житло зводили. Першою святкувала новосілля родина Лофердюків із селища Ясеня, що на Рахівщині. Загалом на середину грудня в нові будинки вселилися всі краяни, у яких стихія зруйнувала житло.
До сьогодні в області триває відновлення інфраструктури - доріг, мостів, берегоукріплень. Із зруйнованих 124 км доріг наразі відновлено 92,5 км, із 80 км пошкоджених відновлено 61,5 кілометра. Зі зруйнованих та пошкоджених 190 мостів та місточків повністю відновлено 110.
Досвід Закарпаття підтвердив: альтернативи системі протипаводкового захисту нема. Але це мусить бути продумана, комплексна і цілісна програма, яка б передбачала всі складові - від системи моніторингу й оповіщення про можливу надзвичайну ситуацію до будівництва спеціальних акумулюючих ємностей та польдерів.