За їх результатами в Іршавській, Свалявській, Міжгірській та Мукачівській філіях виявлено 388 порушень та призупинено роботу 28 одиниць устаткування.
- Робота ВАТ “Закарпатгаз” з дотримання вимог безпеки перебуває під пильною увагою наглядовців з часу трагедії в Дніпропетровську, - повідомив начальник Територіального управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області Михайло Саварин. - Проводять її наразі три державні технічні інспектори. Протягом минулого року на 313 об’єктах ними здійснено 348 перевірок. Виявлено 3359 порушень нормативно-правових актів охорони праці та промислової безпеки, 2596 з яких усунено. За виявлені порушення накладено 208 адміністративних стягнень, 52 них – на перших керівників. Про результати цієї роботи систематично інформуємо громадськість.
За інформацією державних технічних інспекторів під час комплексних обстежень філій ВАТ “Закарпатгаз” виявлено характерне порушення, що полягає у відсутності розроблених та введених в дію “Положень-інструкцій з організації та проведення контролю за дотриманням безпеки експлуатації газового господарства”. Воно повинно передбачати періодичність і обсяг перевірок керівним складом; порядок виявлення і усунення порушень; визначення стану газопроводів, газового обладнання і приладів; аналіз причин допущених порушень; перевірку діяльності керівників підрозділів і забезпечення ними умов дотримання на робочих місцях вимог “Правил безпеки систем газопостачання України” та інших нормативних актів охорони праці і промислової безпеки. На думку працеохоронців, існуюча на підприємстві система контролю не відповідає вимогам безпечної експлуатації систем газопостачання.
- Образно характеризувати роботу ВАТ “Закарпатгаз” на ділянці безпеки й охорони праці, - резюмує Михайло Саварин, - можна , застосувавши фразеологізм “товчуть воду в ступі”. Такий підхід склався, перш за все через прорахунки, допущені керівництвом: неналежне фінансування робіт з оснащення служб та філій засобами контролю, їх перевірки й ремонту та штатну укомплектованість спеціалістами газової галузі на 45-50%; допуск до робіт підвищеної небезпеки працівників, що не пройшли спеціальне навчання. На зазначені недоліки вже неодноразово вказувалося, але усувати їх підприємство не поспішає, а значить залишає ризики, що можуть призвести до аварійних ситуацій.