Одна за одною лунали колядки «Бог предвічний народився», «На небі зірка ясна засяяла», «Во Вифлеємі нині новина» та інші. Кожна з них добре відома всім, хто виховувався у віруючій родині. І якщо раніше у школі нас вперто переконували, що Бога нема, то нині дорога до храму стала доступна і бажана ледь чи не для кожного.
Першими розпочала це пісенне свято колядницька група РБК - вихованці чарівної Тетяни Ра-ховської. Слухати їх - одне задоволення. Далі пісенну естафету прийняли юнаки з Пацканьова.
Справжньою казкою виявився виступ худлівських аматорів сцени. Старий дідусь, роль якого виконала Ольга Ніколенко, і чортик (Таня Кривенько) таки добряче розвеселили публіку. А колядували худлівчани так гарно, що довго не стихали оплески вдячних глядачів.
Начальник відділу культури і туризму РДА Леонтій Ленарт був задоволений: огляд-конкурс вдався на славу. Члени журі -заступник голови РДА Анатолій Салай, представник районної організації партії «Єдиний Центр» Володимир Куцик, начальник відділу у справах молоді і спорту РДА Іван Головко та інші мали таки над чим задуматися: які ж колективи вибрати для участі в обласному огляді-кон-курсі «Вертеп-2009».
Порадувала присутніх і юна солістка з Гайдоша Алінка Були-на. Крім вже відомих дівчинка виконала і нову колядку, написану на власні слова про любов і надію, про злагоду на землі.
Колядники з Оріховиці використали у своєму виступі маловідомі різдвяні співанки.
Треба сказати, що справжній Вертеп відтворили лише словаки з Анталівців. Вони чітко дотримувалися різдвяного сценарію. Фольклорний колектив «Надія» методичного центру райвідділу культури завершив огляд-конкурс. Усі його учасники отримали подарунки від партії «Єдиний Центр», а керівники колективів - грамоти від відділу культури і туризму РДА. Ми поцікавилися у Леонтія Ленарта, скільки ж колядок є на Ужгород-щині. Ось що він розповів:
- їх неможливо порахувати, бо та сама колядка може мати кілька варіантів. І в кожному селі її колядують по-своєму. Але цікаво те, що всюди люди завжди прославляють Бога і бажають господарям здоров'я й багатства, вдалого заміжжя донькам. Колядки мають давню історію і, безперечно, походять від слов'янських обрядів. Ужгородщина багата талантами, і нині ми в цьому ще раз переконалися.
...Хто ж поїде на обласний огляд-конкурс? Журі зійшлося на єдиній думці: слід об'єднати два колективи - з Худльова та Анталівців і хай вони представляють нашу Ужгородщину.