За тактичним задумом в місці виходу з-під землі сталася розгерметизація трубопроводу із подальшим загоранням природного газу.
Згідно нього ж пожежу виявили працівники об’єкту, які вступили у двобій зі стихією, піднявши за тривогою аварійну бригаду, а визначивши, що наодинці зі стихією не впораються, негайно повідомили виноградівський підрозділ головного управління МНС України в Закарпатській області, бійці якого за лічені хвилини прибули до місця пожежі та розпочали боротьбу з вогнем.
Врахувавши масштаби ситуації першим керівником гасіння пожежі було прийнято рішення про підняття Хустського зведеного загону пожежно-рятувальної служби області, до складу якого входять підрозділи Хустського, Тячівського, Виноградівського, Рахівського, Міжгірського районних управлінь та відділів ГУМНС України в Закарпатській області.
Самі навчання проходили в три етапи. Почалося з відпрацювання організаційних моментів, зокрема системи оповіщення про надзвичайну ситуацію, залучення служб життєзабезпечення для ліквідації аварії, аварійної бригади підприємства, місцевого підрозділу пожежно-рятувальної служби та формування Хустського зведеного загону № 3 ГУМНС України в Закарпатській області. Фахівці кожного із присутніх відомств виконували роботу в межах своєї компетенції.
На заключному етапі, підрозділи пожежно-рятувальної служби було проведено порошкову атаку, яка поклала край процесу „горіння”. У свою чергу ланка газодимозахисників тячівської пожежної частини здійснювала рятувальні роботи з надання допомоги працівнику підприємства, якого за тактичним задумом було травмовано у ході гасіння пожежі. Одягнувши апарати захисту органів дихання вони винесли потерпілого із зони ураження та передали його до рук фахівців медицини катастроф.
Як наголосив заступник начальника головного управління МНС України в Закарпатській області Сергій Крицький основною метою проведення даного заходу було визначення ступеню готовності підрозділів пожежно-рятувальної служби до виконання поставлених завдань, набуття практичних навиків рядового та начальницького складу під час гасіння великих пожеж та відпрацювати до автоматизму взаємодію між підрозділами МНС, адміністрацією об’єкту та службами життєзабезпечення району: медицини катастроф, правоохоронних органів, місцевих філій “Закарпатгазу” та Укртелекому” управління екології та природних ресурсів, санепідемстанції та відділу з питань надзвичайних ситуацій Виноградівської райдержадміністрації.
Підсумовуючи керівник навчань Сергій Крицький, також наголосив, що теоретичні знання вимагають постійних практичних навиків, і тільки злагоджена співпраця всіх служб дає змогу ліквідовувати надзвичайні ситуації з мінімальними втратами для людей і суспільства.
Центр пропаганди ГУМНС України в Закарпатській області
30 жовтня 2006р.
Теги: