Відповідну пропозицію вніс депутат облради Антон Зелінський («Наша Україна») з нагоди 90-річчя від дня проголошення Гуцульської республіки.
«Гуцульська республіка боролася за возз’єднання гуцульського краю із братами-українцями, — зауважив А. Зелінський. - Вона мала демократичний уряд із 42 осіб, серед яких були і гуцули, і угорці, і німці, і євреї. Гуцульська республіка боролася проти більшовицьких загарбників і має виховне значення для молодого покоління закарпатців та українців загалом. Громада Рахівщини та зокрема селищної ради смт. Ясіня просить посмертно відзначити лідера Гуцульської республіки Степана Клочурака державною відзнакою».
Депутат від БЮТу Андрій Шекета запропонував просити не просто державну відзнаку, а звання Героя України. Проте за це проголосували лише 40 депутатів, тож рішення не було ухвалене. Тоді до присутніх звернувся перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога з проханням підтримати пропозицію Зелінського і 68-ми голосами рішення про звернення до президента таки було прийняте.
Довідка.
Степан Клочурак (1896-1990) - закарпатський громадсько-політичний діяч. У 1918-1919 рр. був організатором Гуцульської республіки в селі Ясіня, потім редактор газети «Вперед», згодом лідер української фракції аграрної партії, з 1934 р. - редактор її органу «Земля і воля». У 1939 р. посол до сейму і міністр Карпатської України. З 1939 р. - в еміграції в Празі, 1945 - арештований НКВД, до 1957 р. перебував у радянських концтаборах. Після звільнення проживав у Празі. З дружиною, учителькою середньої школи, у нього 1955 року народилася донька Галина Клочуракова (згодом Павловська), яка стала відомою чеською письменницею, сценаристкою, публіцисткою.