Головною темою засідання стали підсумки роботи органів державної податковї служби області за 9 місяців поточного року та завдання по забезпеченню бюджетних призначень у ІУ кварталі та в цілому за 2006 рік, які були посталені перед податковою службою керівництвом Уряду на засіданні колегії ДПА України.
З інформаціями по напрямках роботи виступили перший заступник голови Іван Деркач. Перший заступник голови-начальник управління податкової міліції Юрій Мальцев, заступник голови Еріка Васкова, началики ряду управлінь ДПА.
Як зазначалося в інформаціях за січень-вересень 2006 р. до Зведеного бюджету області зібрано 681,2 млн. грн. податків та зборів, що на 132,3 млн. грн. (24,1 відс.) більше, ніж за відповідний період 2005 року. Бюджетні призначення збору надходжень до Зведеного бюджету за цей період виконані на 102,2 відсотків. Забезпечили виконання бюджетних призначень 8 із 14 податкових інспекцій та відділень.
Проте по окремих видах платежів до загального фонду зведеного бюджету бюджетні призначення не звиконано, зокрема по податку на додану вартість, по платі за землю, по фіксованому сільгоспподатку, по платі за спеціальне користування водними ресурсами, по місцевих податках і зборах, інших надходжень.
До Державного бюджету зібрано 355,2 млн. грн., що на 59,2 млн. грн. або на 20 відс. більше, ніж за відповідний період 2005 року. Бюджетні призначення ( 350,1 млн.грн.) виконано на 101,5 відсотка. Виконання бюджетних призначень по збору до Державного бюджету у вересні забезпечили всі податкові інспекції та відділення, а з початку року - 10 податкових інспекцій та відділень.
По платежах до місцевих бюджетів за 9 місяців 2006 р. надійшло 325,9 млн.грн. доходів, приріст до минулого року становить 28,9 відс., або 73,1 млн.грн. Показники помісячного розпису, затверджені радами місцевого самоврядування всіх рівнів, виконано на 103 відс., що на 9,4 млн.грн. більше, ніж прогнозувалося.
Одне з головних завдань, яке стоїть наразі перед податківцями, - це врегулювання питання відшкодування податку на додану вартість. Необхідно проаналізувати реальну економічну ситуацію в кожному регіоні, аналізувати експортно-імпортні операції, співпрацювати з митницею та органами місцевого самоврядування тощо. Проблему невідшкодованого податку на додану вартість потрібно вирішити за рахунок активної роботи з платниками податків. Тому структурним підрозділам ДПА та податковим інспекціям поставлено завдання розробити комплексну програму з вирішення проблеми відшкодування ПДВ.
В цілому за січень – вересень 2006 року відшкодовано податку на додану вартість у сумі 103,7 млн.грн., в тому числі – 63,6 млн.грн. – на розрахункові рахунки платників в установі банку та 40,1 млн.грн. – в рахунок майбутніх платежів з податку на додану вартість. Однак на 01.10.2006 року загальна сума невідшкодованого ПДВ складає 45,5 млн.грн., в тому числі 4,2 млн.грн. – невідшкодовано у законодавчо встановлений термін з причини розгляду їх у судових органах.
Про стан відшкодування ПДВ звітували на кролегії начальники ряду податкових інспекцій.
На засіданні було звернуто увагу також на проблеми підакцизної групи товарів, збиткові підприємства, мінімізацію сплати податків, банкрутство підприємств, переплату та недоїмку, роботу по легалізації найманих працівників та боротьбу з виплатою зарпалати в “конвертах” тощо.
З обговореного питання підбила підсумки голова ДПА у Закарпатській області Тетяна Шаповалова.
“Поставлені перед колективами завдання по забезпеченнню надходжень у жовтні мають бути виконані “- підкреслила вона.
На засіданні також розглянуто питання про стан виконання організаційних та практичних заходів, спрямованих на протидію корупції в органах ДПС області.
Офіційний сайт ДПА в Закарпатській області
27 жовтня 2006р.
Теги: