На Закарпатті кризові явища в першу чергу позначилися на роботі транснаціональних компаній, що працюють в автомобілебудівній галузі

Про вплив фінансової кризи на економіку Закарпаття йшлося на брифінгу за участі начальника головного управління економіки Закарпатської облдержадміністрації Віктора Погорєлова та заступника начальника управління – начальника управління зведеного аналізу та стратегічного розвитку Василя Паппа.

Віктор Погорєлов
Віктор Погорєлов

Падіння курсу гривні, скорочення робочих місць, проблеми з кредитами та інші ознаки економічної кризи сьогодні відчули на собі чимало українців. Експерти попереджають, що справжні проблеми на нас очікують вже наступного року.
 
– Перші ознаки кризи почали проявлятися ще весною, але ні уряд ні парламент не вжив реальних кроків по її попередженню, – вважає начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов.

Він повідомив, що на  Закарпатті  кризові явища в першу чергу позначилися на роботі транснаціональних компаній, насамперед – на підприємствах автомобілебудівної галузі. Через падіння попиту на продукцію один із найбільших платників податків та митних платежів –  завод „Єврокар” вже скоротив виробництво на 63 відсотки, більша частина працівників відправлена у відпустки. Скорочення замовлень призвело до  зменшення обсягів виробництва ТОВ „Ядзакі Україна”.  На деяких підприємствах області перейшли на скорочений робочий тиждень. Так, із середини жовтня Берегівський радіозавод перевів 300 працівників на триденний робочий тиждень.  Спільне підприємство „Айсберг” теж вдалося до таких кроків по відношенню до 300 своїх робітників. Також спостерігається тенденція до скорочення виробництва на підприємствах швейної промисловості, які працюють на давальницькій сировині.  Подібний стан справ є в інших компаніях краю, які працюють з іноземними інвестиціями.

– Погіршує ситуацію й той факт, що наразі  підприємствам досить важко отримати кредити на розширення діяльності у зв’язку із жорсткішими умовами кредитування банківськими установами, – констатує Віктор Погорєлов. Він вважає, що найменше криза вплинула на харчову промисловість та сільське господарство, адже з боку держави надається підтримка сільгоспвиробникам, які більшу частину продукції реалізують на внутрішньому ринку. На продукти харчування вітчизняного виробництва  залишається стабільний попит, що дозволить цій галузі  майже не відчути негативних тенденцій фінансової та економічної кризи.
 
Майже не вплинула криза і на товарообіг в області. За словами Віктора Погорєлова, якщо в листопаді фіксувався спад на 2 відсотки, то в першій декаді грудня товарообіг зріс на 4 відсотки.
 
Разом з тим, він наголосив, що негативні тенденції вже позначилися і на ринку праці області. У грудні кількість закарпатців, які зареєструвалися в центрах зайнятості,  зросла на 2 тисячі і на сьогоднішній день становить 20 тисяч.

– Кризові явища в економіці вплинуть і на наповнюваність бюджетів усіх рівнів. Місцеві бюджети на 70 відсотків формуються за рахунок прибуткового податку, тому вже спостерігається тенденції до зменшення надходження коштів, – каже Віктор Погорєлов.

Для протидії кризовим явищам в області розроблені конкретні кроки, які дозволять мінімізувати негативний вплив кризи на економіку краю. Серед них – економне та раціональне використання бюджетних коштів загального фонду, здійснюється моніторинг щодо вимушеної неповної зайнятості на підприємствах краю, надається всебічна  допомога підприємствам, обсяги виробництва на яких зменшено через фінансову кризу.
 

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
09 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини