Цей перший інструментальний професійний колектив був заснований 1978 року при Закарпатській обласній філармонії, і до нього запросили найкращих випускників різних років Ужгородського музучилища, котрі продовжували навчання в консерваторіях тодішнього Радянського Союзу, зокрема Московській, Київській, Талліннській, Львівській. Очолив колектив Йосип Гарчар, на той час диригент симфонічного оркестру музучилища. А вже в березні 1979 року відбувся перший концерт.
Оркестр вів насичену концертну діяльність, двічі-тричі на рік виїжджав на гастролі і давав до ЗО концертів в обласних центрах Радянського Союзу та близькому зарубіжжі. Крім того, в його арсеналі був ряд цікавих проектів, зокрема вечори одного композитора, наприклад, Вівальді, Баха, Моцарта (їх теперішній керівник Владислав Юрош мріє відновити,'бо, як каже, молодь не чує твори цих видатних композиторів. "На жаль, нині на радіо й телебаченні мало музики, яка б виховувала"). Працювали з вокалістами, виступали з концертами перед школярами, причому були окремі програми
для учнів середніх і музичних шкіл. Грали навіть у дитячих садках, виконували музику з мультфільмів — одним словом, шукали, чим можна зацікавити кожну вікову категорію.
У 1989 році головним диригентом у камерний оркестр прийшов Тібор Береш, згодом — Павло Готвоні та Ярослав Мурин, а останні 14 років ним керує Владислав Юрош. Як каже Владислав Іванович, котрий в оркестрі з дня заснування, найважчі часи
для колективу вже позаду. У кінці 80-х — на початку 90-х багато його учасників виїхали за кордон, де працюють і донині. (На жаль, не вдалося їх зібрати на ювілей через активну концертну діяльність). Проте й тоді виступати не припиняли.
Нині на зміну метрам прийшли молоді талановиті музиканти, і є постійне ядро колективу, а отже, за таких умов легше формувати програму. В ній, як і раніше, твори українських та європейських класиків — Т. Альбіноні, А. Вівальді. Й. Бахаг Й. Гайдна, В. Моцарта, популярна музика Й. Штрауса, Й. Брамса, А. Дворжака, музика сучасних українських композиторів - Ж. Колодуб, М. Скорика, Є. Станковича і родзинка саме нашого камерного оркестру — музика закарпатських композиторів Д. Задора, С. Мартена, В. Теличка, В. Волонтира, А. Затіна, Н. Марченкової, Й. Базела, М. Попенка та інших. Є й чудові вокальні твори, які в супроводі оркестру виконують народна артистка України Марія Зубанич та заслужена артистка України Оксана Ільницька. Одним словом, репертуарний список великий. Тож на ювілейному концерті намагалися представити "з усього потрошку". А твори метра Іштвана Мартена, котрий свого часу чимало писав для камерного оркестру, вирішили відкласти до іншого ювілейного концерту — з нагоди 85-річчя з дня народження видатного композитора, який відбудеться 26 листопада.