В роботі колегії взяв участь заступник голови Державного комітету лісового господарства України Олексій Пристая. Також були присутні керівники лісових господарств області.
Олексій Дмитрович зазначив, що основним завданням тактичних антикризових заходів, що їх уживає Держкомлісгосп, є уникнення скорочення працівників лісу, а також мінімізація впливу кризи на обсяги виробництва.
Перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Печер розповів, що умовна економія коштів загалом по області повинна становити більше 6 млн. грн. Скорочення буде стосуватися фінансування заходів з лісовідновлення, догляду за молодняком, проріджування та вибіркових рубок. Оптимізовуватимуть транспортні витрати. Ускладнена процедура відчуження майна також заважає вчасно отримати кошти для покращення фінансового становища.
Керівники лісових господарств звернулися до Олексія Пристаї з проханням сприяти спрощенню процедур для отримання дозволів на лісозаготівлю. Особливо це питання актуальне для тих лісгоспів, які мають ялинкові насадження і потерпають від таких шкідників як жук-топограф. Необхідно вчасно проводити санітарні рубки ушкодженого лісу для уникнення подальшого поширення шкідника.
Під час колегії до присутніх звернувся і голова обласної ради голів профкомів працівників лісових господарств Валерій Федурця. Він наголосив, що всі рішення, які стосуються кадрів, повинні прийматися лише в співпраці з професійними спілками. Під час перегляду колективних договорів слід уникнути «урізання» соціальних гарантій.
Старший науковий співробітник Карпатської лісової науково-дослідної станції Фелікс Гербут окреслив головні напрямки діяльності лісгоспів для покращення лісового фонду краю. В першу чергу це стосується дібров, які вимагають посиленого догляду для збереження дубових насаджень. Не менш важливим є питання заготівлі насіння для відновлення лісу.
На колегії йшлося й про нові правила рубок головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, якими забороняється проведення рубок в букових лісах в період з 1 травня по 30 вересня. Впровадження нових правил призведе до того, що лісопереробні підприємства в літній період часу залишаться без сировини.
Підсумовуючи, Олексій Пристая зазначив, що лісгоспам потрібно впроваджувати нові традиційні і нетрадиційні види діяльності, в тому числі розвивати і рекреацію. Ліс повинен приносити гроші не лише коли його рубають, а й протягом всього життя.