За рейтинговою оцінкою результатів соціально-економічного розвитку Закарпаття посіло 4 місце в Україні

У четвер, 6 листопада, відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців цього року. Доповідали відповідно начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов та начальник головного фінансового управління Петро Лазар.

Відбулося розширене засідання колегії Закарпатської облдержадміністрації

За рейтинговою оцінкою результатів соціально-економічного розвитку за 9 місяців Закарпаття посіло 4 місце в державі, – повідомив Віктор Погорєлов. Більшість основних показників роботи господарського комплексу області у січні-вересні 2008 року мали позитивну динаміку. Так, у промисловості темпи зростання обсягів виробництва становили 117 відсотків і у 3,4 раза перевищували загальнодержавні. Високі темпи приросту випуску продукції досягнуто у більшості галузей промисловості. Спад зафіксовано лише у добувній  – на 6 відсотків.  Зниження темпів виробництва відбулося за рахунок призупинення видобутку солі, природного газу та щебеню.

За цей період стабільно працювали й аграрії.  Забезпечено темп приросту валової продукції сільського господарства на 6,7 відсотка. Цьогоріч в області збільшено обсяги виробництва рослинницької і тваринницької продукції.

Область залишається привабливою для інвесторів. За 9 місяців в крайову  економіку залучено 31,2 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. Загалом  надійшло  359,5  млн. дол. США.

Поліпшився  рівень оплати за спожиті енергоносії: стан проплати за електроенергію становить 101,1  за природний газ – 115 відсотків.
А щодо темпів зростання  середньої  заробітної плати, то Закарпаття – на першому місці в країні. Її розмір за останній рік збільшився на третину.  Наразі номінальна середньомісячна заробітна плата штатного працівника, зайнятого в галузях економіки регіону, у серпні  становила 1522 гривень. Разом з тим в області продовжує фіксуватись зростання заборгованості з виплати заробітної плати – до 6 мільйонів гривень. Але зростала вона в основному на підприємствах державної форми власності, які знаходяться в підпорядкуванні міністерств. Найбільші обсяги заборгованості мають Солотвинський солерудник – 1,64 мільйона гривень, радгосп „Виноградівський” – 291,5 тисяч, філія „Тячівдержспецлісгосп” – 214,5 тисяч гривень. Значний борг залишається на підприємстві-банкруті – ТОВ „Закарпатполіметали” – понад 2 мільйони гривень.

Наголошувалося на засіданні колегії на тому, що вже в жовтні світова фінансова криза вплинула на роботу підприємств машинобудівної галузі, де  реалізують інвестиційні проекти. Зокрема  скорочення замовлень від заводів „Опель” та „Форд” призвело до скорочення обсягів виробництва ТОВ „Ядзакі Україна” на 10% в цілому, а в подальшому – на 50 відсотків. Погіршує ситуацію й той факт, що наразі  підприємствам досить важко отримати кредити на розширення діяльності у зв’язку із жорсткішими умовами по кредитуванню банківськими установами.

–  Закарпатці поки що серйозно не відчули наслідки світової кризи.  Однак вже до кінця року ситуація позначиться на економіці області. Один із найбільших платників податків та митних платежів – автомобілебудівний завод „Єврокар” вже скоротив виробництво, більша частина працівників відправлена у відпустки. Подібна ситуація спостерігається і на інших підприємствах, які працюють з іноземними інвестиціями. Вже невдовзі криза вплине і на наповнюваність бюджетів, і на рівень зайнятості в області,  – констатував голова облдержадміністрації Олег Гаваші. – Необхідно вже сьогодні розробити реальні кроки, які б допомогли мінімізувати наслідки економічної кризи. Треба думати не про вчорашні здобутки, тішитися успіхами, а прогнозувати, що буде завтра.

Водночас керівник краю застеріг від споживацької психології, яка сформувалася у деяких керівників – вони звикли тільки вимагати. Мовляв, дайте, дайте, дайте… А коли з’явилися реальні кошти, освоїти їх, виявляється,  не вистачає організаторських здібностей. Так, сьогодні на ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності в області використано лише 70 відсотків коштів. Більше двох мільйонів гривень на ці потреби не використано на Тячівщині, півтора мільйона – в Хусті. Керівник краю звернув увагу на необхідність акумулювання і безумовного використання коштів, які залишаються на рахунках органів місцевого самоврядування.

З інформацією про підсумки виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців виступив начальник головного фінансового управління Петро Лазар. Він повідомив, що цього року надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів збільшились на 46%. Протягом січня-вересня 2008 р. обсяг мобілізованих в області податків та зборів, включаючи митні, досяг майже 2,5 мільярда гривень. За дев’ять місяців до місцевих бюджетів надійшло 765,3 мільйона гривень, що на 40 відсотків більше минулорічного періоду. Зросли на 36 відсотків надходження власних коштів і до бюджету Пенсійного фонду, перевищивши 1,1 мільярда гривень. Разом з тим начальник головного фінансового управління наголосив на тому, що у 48 сільських, 3 селищних та 2 міських радах не виконано план доходів загального фонду місцевих бюджетів. Недостатньо використовуються і кошти спеціальних фондів місцевих бюджетів.
 
Ще одне проблемне питання, на якому наголосив увагу начальник головного фінансового управління, – оплата праці працівників органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій. Так, у зв’язку із підвищенням на 45 відсотків посадових окладів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України у поточному році на оплату праці працівників місцевих держадміністрацій необхідно додатково 21,3 млн., а органів місцевого самоврядування – 16 мільйонів гривень. Також через підвищення тарифів на оплату енергоносіїв для бюджетних установ необхідно додатково 4,4 мільйона гривень. Цих коштів наразі бюджетом не передбачено, – констатував Петро Лазар.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь голови Берегівської та Виноградівської райдержадміністрацій Володимир Трикур та Василь Якоб, директор обласного центру зайнятості населення Юрій Фущич, начальник Служби автомобільних доріг в Закарпатській області Василь Маркович, голова Іршавської райдержадміністрації Максим Хохлов та інші. Колегія прийняла відповідні рішення.
 
Голова облдержадміністрації Олег Гаваші виконав приємну місію – за дорученням Президента України вручив державні нагороди.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
06 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:26
/ 2
У Мукачеві в середу прощатимуться з полеглим на війні з росією Петром Павлюком
14:02
/ 2
На Курщині поліг 25-річний Василь Дзюба з Задільського Нижньоворітської громади
15:10
/ 2
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Тиберієм Горватом
01:38
/ 2
В Ужгороді відкрили 72-гу мініскульптурку – на честь 175-річчя з дня народження румунського поета Міхая Емінеску
18:45
/ 3
На Запоріжжі поліг 55-річний стрілець 128-ї бригади Володимир Сухан із Поляни на Мукачівщині
16:12
/ 2
На Донеччині поліг Михайло Лендєл з Броду Іршавської громади
13:06
/ 1
У понеділок в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Ігорем Козелом
22:02
/ 2
На Донеччині поліг Вадим Пачев з Чорної Тиси Ясінянської громади на Рахівщині
15:38
/ 2
Головком ЗСУ Сирський попрацював з "Птахами Мадяра" на передовій
23:18
/ 3
Зупиняючи російську агресію на Донбасі поліг Михайло Грушман з Хуста
21:10
/ 5
У Нижніх Воротах на Мукачівщині помер Володимир Чекета, який 3 місяці тому отримав важке поранення на Курщині
18:10
У Хусті невідомі вкинули запалену пляшку з легкозаймистою речовиною в приміщення пенсійного фонду
17:48
/ 3
У центрі Ужгорода встановили сучасний підземний майданчик для сміття
16:37
/ 5
АРМА не змогло з першого разу продати за 1 млрд грн 460 га "землі Каськіва" на полонині Боржава
11:38
/ 2
На російській Курщині поліг єгер УТМР з Виноградівщини Павло Кіса
06:33
/ 2
На війні поліг Артур Ривті зі Станова на Мукачівщині
20:38
/ 1
У Дніпрі помер підполковник Микола Шмолнавер з Рахова
17:48
/ 1
В Ужгороді відбудеться благодійний передріздвяний ярмарок меду та вина
14:10
/ 2
У п'ятницю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Олександром Рейті
01:23
/ 5
Попри застороги БЕБ Вільховецька сільрада довірила добудову школи за 120 млн грн сумнівній фірмі без досвіду
00:27
/ 17
Президент нагородив закарпатця Роберта Бровді "Мадяра" найвищою суто військовою відзнакою "Хрест бойових заслуг"
15:57
/ 11
"Віджати" Карпати: уроки бізнесу від ОПЗЖ та Арахамії
15:33
/ 1
У Мукачеві попрощаються з померлим Героєм Михайлом Бідзілею
19:05
/ 5
Сотня вітряків на полонинах Тячівщини: громади повідомили про початок розробки документів під ВЕС на площі понад 8 тис. гектарів
17:28
/ 9
"Виставковий зал" бухгалтерки родини мера Андріїва стане багатоповерхівкою у Малому Ґалаґові
» Всі новини