Старенькі надали внукам своє обійстя під забудову, за що Степан і Наталія зобов'язалися взяти їх під довічну опіку. Держава ж на цьому місці звела добротний котедж зі всіма зручностями. Власне, будівельні роботи виконав Тячівський район /за рішенням обласної влади кожна райдержадміністрація краю взяла шефставо над одним-двома такими об'єктами/.
Ключі від нового дому господарям вручив голова Закарпатської обласної держадміністрації Олег Гаваші. Поздоровивши родину Оленійчуків із новосіллям і побажавши їй щастя та удачі на новому місці, керівник області подарував комп'ютер двом дітям господарів. Площа нового будинку - 140 квадратних метрів, він повністю умебльований, підведено воду, всі комунікації. Одне слово, вселяйся і живи! Обживатимуть його, отже, четверо Оленійчуків та вже згадані дід із бабою. Це, до речі, вже четвертий будинок, зведений на Закарпатті для потерпілих від липневого паводка.
Олег Гаваші оглянув і будівельний майданчик в іншому кінці Ясіня, де за квартальним принципом також будується житло для постраждалих від стихії. Серед семи котеджів передбачена й площа для облаштування дитмайданчика, клумб і т.д. Буде централізоване водопостачання. Зводять об'єкти Великоберезнянська, Виноградівська, Іршавська та Хустська райдержадміністрації, міста Мукачеве, Хуст та обласне управління лісового й мисливського господарства. В "оглядинах" взяли участь керівники згаданих районів та міст, а також задіяних у відновлювальних роботах структур.
- Ми планували звести всі 26 будинків для закарпатців, які постраждали від стихії, до 1 листопада,- сказав голова ОДА.- На жаль, не вклалися у строки, які самі собі визначили: перешкодила негода. Але до 15 листопада справлять новосілля всі потерпілі від паводка наші земляки.
Нещодавно до постраждалих першої категорії додали ще одну сім'ю із того ж Ясіня. Отже, тепер належить забезпечити житлом 27 закарпатських сімей, будинки яких зруйнувала стихія. Для шістьох родин закупили готове житло, чотири котеджі вже збудували, решта об'єктів перебуває у стадії завершення.
Відбудова і ремонт житла для потерпілих від стихії - один з головних пріоритетів обласної влади Закарпаття. Крім згаданих "відбудовних" об'єктів було й житло другої категорії, яке потребувало капітального ремонту /73 будинки/. Нині всі роботи тут завершено, як і на 1359 будинках, які потребували поточного ремонту. Паралельно проводяться ремонти мостів, доріг, водозахисних споруд і т.д.
- Роботи недофінансовуються,- зізнався Олег Гаваші.- Це також стримує хід робіт. Зокрема, немає фінансування протизсувних програм. А в Рахівському районі, до речі, більшості потерпілих житло зруйнували саме післяпаводкові зсуви грунту...