Головні результати. Зменшилася частка респондентів, які позитивно оцінили поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств як добрий або задовільний, і склала 77,2 % проти 100,0 % у II кварталі. Фінансово-економічний стан як поганий оцінили 22,8 % опитаних підприємств, тоді як у II кварталі поточного року таких респондентів не було.
Оцінка перспектив загальноекономічної ситуації на наступні 12 місяців покращилася порівняно з попереднім кварталом. Баланс очікувань (розрахований як різниця між відсотком позитивних та негативних відповідей) залишився негативним, проте значно зменшився і склав - 47,8 % проти - 63,6 % у II кварталі 2008 року. На думку 52,2 % респондентів, економічне зростання в Україні у наступні 12 місяців відбуватиметься повільніше, а 17,4 % респондентів вважає, що буде економічний спад (проти 22,7 % у попередньому кварталі).
Основним чинником інфляції, на думку респондентів, залишається політична ситуація (цей фактор відзначили 73,9 % респондентів проти 45,5 % у II кварталі 2008 року) та економічна ситуація (52,2 % відповідей проти 86,4 % відповідей у другому кварталі).
Порівняно з попереднім опитуванням значно зменшилася частка респондентів, які вважають, що обмінний курс чинитиме вплив на зростання споживчих цін (17,4 % відповідей проти 68,2 % відповідей у попередньому кварталі). Більшість респондентів області й надалі сподіваються на утримання стабільності курсу гривні до долара США, частка відповідей збільшилася на 6,7 в.п. і становить у III кварталі 2008 р. 52,2 % відповідей (проти 45,5 % у другому кварталі).
Нарощування власного виробництва для забезпечення попиту відбуватиметься за рахунок зростання інвестицій на обладнання, інструмент та інвентар (баланс відповідей склав 28,6 %), інвестицій в будівництво (22,2 %), кількості працівників (21,7 %) та за рахунок збільшення потреби у позикових коштах (баланс відповідей —16,7 %).
Порівняно з попереднім кварталом зросла (на 2,3 в.п.) частка респондентів, які очікують на пришвидшення зростання цін купівлі товарів і послуг, що використовуються підприємствами у виробничій діяльності.
Оцінка респондентів щодо можливості отримання банківського кредиту значно погіршилася порівняно з попереднім кварталом. Жодне підприємство не зазнало покращення доступу до банківського кредиту (проти 25,5 % у минулому кварталі).
95,7 % респондентів області зазначили, що знайомі з діяльністю НБУ, з них 8,7 % — слідкують постійно, а 95,7 % — виявили бажання взяти участь у наступних опитуваннях.
Надані результати с відображенням лише думки респондентів-підприємств області станом на серпень 2008 року і не є оцінками управління НБУ.