— Від такої ситуації перш за все постраждали підприємці, і, що найгірше, виправлення ситуації здійснюється знову ж таки за рахунок підприємців та економічного розвитку. Адміністративними методами обмежуються трансферти, затримуються на значний період платежі, закрито доступ до кредитних ресурсів. Наприклад, платіжні доручення сьогодні мають термін дії не 3-5 днів, а, скажімо, "до 17.00", кошти з рахунку на рахунок перераховуються по кілька днів, мікрокредитування знизили до рівня 15000 у.о., і все одно оформити такий кредит практично нереально.
Такі заходи значною мірою уповільнюють економіку, що негативно вплине на показники роботи як підприємств, так і державного бюджету. Разом з тим я не стверджую, що окремі з цих заходів є неправильними в даній ситуації, однак ми вкотре лікуємо антибіотиками хронічну хворобу економіки, замість усунення власне причин, що провокують таку ситуацію. У цьому випадку винною є не світова фінансова криза, а відсутність економічних запобіжників у країні. За логікою речей, світова криза не повинна була суттєво вплинути на Україну, оскільки ми інтегровані до світової економіки дуже незначним чином.
На мою думку, все стабілізується в найближчі місяць-два. І це буде заслуга переважно урядів країн ЄС та США, які вживають безпрецедентних заходів, які спрямовані на ліквідацію кризових явищ в економіці. Однак через неповороткість нашої влади, яка спричинена політичною нестабільністю, а також через значний підрив довіри до фінансових установ з боку населення, ряд економічних обмежень, які вже введені, діятимуть близько півроку.