Комунальну реформу в місті розпочали кілька років тому. У 2005 році влада активно почала сприяти населенню позбавлятись послуг "Закарпаттяобленерго". Мерія дозволила хустянам встановлювати автономне опалення, започаткувавши програму відповідного 5-річного кредиту .
Рішенням сесії облради котельні "Закарпаттяобленерго" було передано у власність територіальних громад. В Хусті всі котельні взяли на баланс міста, створили нове комунальне підприємство "Хуст-тепло". Паралельно працювали над переведенням на автономне опалення житлового сектора та бюджетної сфери. І на сьогодні місто практично не має проблем з початком опалювального сезону.
На початок цьогорічного опалювального періоду всі 11 шкіл та 8 дитсадочків міста від’єднані від центрального теплопостачання і отримують тепло безперебійно із власних котелень, розповів хустський міський голова Михайло Джанда. "Піти на такий крок нас змусили реалії сьогодення, адже вартість спожитої енергії від обласного підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" щорічно зростала, і бюджет такого навантаження вже не витримував. Завдяки автономному опаленню нам вдалося забезпечити школи теплом. Тепер в управлінні освіти не переймаються тим, де віднайти кошти за спожите тепло, яке навчальні заклади і не завжди отримували", - сказав мер.
Він також зазначив, що, за підрахунками фахівців, газові котельні доцільно будувати у великих навчальних закладах. А в тих, де небагато приміщень, вигідніше переходити на електричне опалення.
Міський голова Хуста вважає, що всього за один, максимум за два опалювальні періоди, автономна котельня школи вже повністю окуповується.