Цього року випадки отруєнь зафіксовані в Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та ряді інших областей. “Традиційно на сільських святах їжу готують усією громадою за день до урочистостей, а зберігають у погребі чи комірчині, прикривши газетами від мух. При такому зберіганні в продуктах розвиваються бактерії сальмонели та інших мікроорганізмів, що спричинюють отруєння. Тобто люди страждають через власну недбалість”, – говорить головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я та медико-біологічного захисту МНС Сергій Кірін.
Наймасовіше харчове отруєння сталося цьогоріч наприкінці літа. Близько 120 працівників ТОВ “Ядзакі Україна” у селі Минай Ужгородського району Закарпаття потрапили до лікарні з діагнозом «харчова токсикоінфекція». Основна причина – порушення санітарно-гігієнічного режиму та технології приготування їжі на підприємстві. З метою уникнення отруєнь медики МНС закликають дотримуватися простих правил поводження з продуктами харчування. “Не купуйте харчі на стихійних ринках чи у підземних переходах, -- радить пан Кірін. Будьте особливо обережні з їжею, що швидко псується і потребує охолодження при зберіганні: ковбасними, молочними та кондитерськими виробами. Вживайте тільки свіжу їжу, або ж піддавайте її вторинній термічній обробці. Продукти, що стояли без холоду понад дві години починають псуватися, тож краще не готуйте про запас. Овочі та фрукти обов’язково мийте проточною водою та обдавайте окропом. Використовуйте для приготування їжі тільки якісну воду, -- по можливості, придбайте очисний фільтр”.
Часто ділові люди, бажаючи зекономити час, купують готові страви у магазині, чи відвідують фаст-фуди, забуваючи про безпеку. «У кожному магазині чи кафе, де продаються готові страви, споживач має право вимагати сертифікат, що підтверджує якість реалізованої продукції, а саме, точний час приготування і термін придатності. У багатокомпонентних страв, особливо в салатів, він дуже короткий. Ми радимо не вживати продукти та напої при найменшій підозрі щодо їхньої якості, слід звертати увагу на терміни та умови зберігання і не боятися відстоювати свої права», – закликає Сергій Кірін. Якщо ж ви не вбереглися, то, виявивши перші ознаки кишкового захворювання, не займайтеся самолікуванням, а терміново звертайтесь до найближчої лікарні!