В Ужгороді презентували «економічну бомбу» Андрія Новака

5 жовтня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книги кандидата економічних наук Андрія Новака «Як підняти українську економіку».

Експертна рада видавництва «Гнозис», котре підготувало вихід видання, вважає книжку «українською економічною бомбою» і стверджує, що автор вперше запропонував цілісну модель формування конкурентноздатної та високоефективної української економіки в умовах світової економічної глобалізації. Про це повідомив власкор ЗІКу.

За словами автора, усі свої незалежні 16 років українська економіка розвивалася самоплином, без чіткої національної економічної стратегії. Натомість усі розвинуті країни взяли на озброєння саме національно-економічну модель розвитку й системно реалізовували її, незалежно від зміни влади. «В Україні ж кожен уряд перекреслює напрацювання попереднього. Економіка України не вмерла ще тільки тому, що країна є досить багатою», – зауважив Андрій Новак.

Він вважає, що розвиток української економіки може забезпечити трифункціональна модель. Вона ґрунтується на впровадженні трьох напрямків: виробництва, продажу та розподілу ресурсів. Ключовим із напрямків є виробництво. На його думку, в цьому плані Україні слід створити конкурентноздатні великі корпорації з замкненим циклом виробництва. При чому такі об’єднання мають діяти відразу на всіх 39 українських ринках. «Розвитком кількох галузей економіки Україну з кризи не витягти, – зазначив Андрій Новак. – Наразі в державі такі корпорації присутні хіба в харчовій промисловості, як от підприємство «Оболонь», «Наша Ряба». Решта ж працюють за горизонтальною схемою, зокрема, металопрокатні підприємства. В умовах глобалізації ринків протистояти іноземним корпораціям можуть тільки рівновеликі партнери. Інакше на Україну чекає доля бананової республіки – сировинного придатку».

Щодо функції продажу, то тут, на його думку, слід запровадити метод маркетингової атаки. Україні необхідно брендувати свої товари і почати з відвоювання українського ринку. Що стосується функції розподілу, то вона наразі дуже заполітизована. Вкрай необхідно мінімалізувати цей вплив, запровадивши механізми регуляторного впливу через закон, який би чітко розписав функції Нацбанку й уряду, скеровані в одному напрямку.

«Як би смішно не виглядав Універсал національної єдності, іншого шляху просто немає. Україні потрібен і економічний універсал. Необхідно посадити за стіл експертів, які б мали виробити стратегію економічної політики України», – вважає Андрій Новак.

«Чому вмерли великі підприємства? Бо зруйнувались економічні зв’язки. То ж потрібно створити нові, – пояснив Андрій Новак. – На відміну віх Чехії, котра ввійшла до мега-корпорацій, Україна має можливість створити свої корпорації, і тільки у такий спосіб українська економіка може виграти в умовах глобалізації ринку». Цю ідею вчений має намір донести до депутатів Верховної Ради, подарувавши їм примірники свого дослідження.

Андрій Новак також переконаний, що «ми будемо вступати в СОТ абсолютно непідготовленими. Що запропонуємо світовим ринкам? Труби і метал? Перші кілька років ми будемо змушені розраховувати на сприятливу кон’юнктуру ринку металопродукції».

Довідка.
Андрій Новак – кандидат економічних наук, отримав українську та канадську економічні освіти. Опублікував більше півсотні наукових економічних статей. Практичний досвід – від роботи у великих українських компаніях, консультування українських політичних партій і політиків, до функцій радника прем’єр-міністра України.
ЗІК
06 жовтня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 5
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
» Всі новини