Приріст виробництва на Закарпатті в основному забезпечила машинобудівна галузь. «Зростання зумовлене насамперед збільшенням обсягів складання автомобілів на ЗАТ «Єврокар», виробництвом вузлів для двигунів на ТОВ «BET Аутомотив Україна», газових конвекторів на ТОВ «Конвектор», - каже начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов. Загалом збільшення обсягів досягнуто в 11 з 18 адміністративно-територіальних одиниць області.
Водночас начальник головного управління економіки констатує: у промисловості спостерігаються і певні негативні тенденції. Так, майже чверть підприємств області у першому півріччі працювала зі збитками. Основними причинами цього Віктор Погорєлов вважає залежність деяких компаній від обсягів поставок сировини та недосконалу кадрову політику, яка призводить до дефіциту трудових ресурсів. Зниження обсягів промислового виробництва зафіксовано у 7 районах і містах обласного значення краю.
Найгірше спрацювали у Міжгірському районі та місті Хусті. Найбільший спад виробництва зафіксовано у видобувній галузі.
«Це відбулося з низки об'єктивних причин: припинення видобутку солі на Солотвин-ському солеруднику, скорочення видобутку природного газу та через припинення діяльності ТОВ «Закарпатполіметали», що працювало на базі Мужіівського золоторудника», - каже Віктор Погорєлов. Закарпаття має непогані перспективи щодо збереження позитивних тенденцій у промисловому виробництві й у II півріччі цього року.