За її словами, буде збільшено розмір найменшої пенсійної виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій. Зокрема, у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни І групи 1200, II групи — 1080, III групи — 960 гривень, учасників бойових дій — 840 гривень, таким особам виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії (дотація) у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
Також збільшується розмір підвищення до пенсії у 5,5 раза (з 9,96 грн. до 54,40 грн.) громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та у 8,7 раза (з 4,98 грн. до 43,52 грн.) членам їх сімей, яких було примусово переселено.
Підвищується розмір надбавки на дітей непрацюючим одержувачам пенсій за віком, по інвалідності та за вислугу років, яким згідно із Законами України “Про пенсійне забезпечення” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” встановлена надбавка до пенсії на дітей у віці до 18 років. Суму цієї надбавки буде збільшено до 150 гривень на кожну таку дитину.
Збільшується розмір надбавки на догляд за пенсіонерами до 50 грн. Інвалідам I групи; одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку; одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку; одиноким одержувачам пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, та які отримують пенсію відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”), виплачуватиметься надбавка на догляд у розмірі 50 гривень.
Олена Гаряча запевнила: перерахунок пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій, розмірів підвищень до пенсій громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та членам їх сімей, яких було примусово переселено, надбавки на дітей непрацюючим пенсіонерам, а також надбавки на догляд тим пенсіонерам, які вже одержують цю виплату, здійснюється за матеріалами пенсійних справ. При цьому подавати будь-які додаткові документи немає потреби.
Водночас тим пенсіонерам, які не одержують надбавку на догляд, але набули право на її одержання з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654, крім одержувачів пенсій по інвалідності І групи, для виплати надбавки необхідно надати до районного управління Пенсійного фонду України такі документи:
- заяву про призначення надбавки на догляд, у якій також зазначається, що пенсіонер не має працездатних родичів (незалежно від місця проживання), зобов’язаних за законом її утримувати;
- довідку про склад сім’ї, видану уповноваженим органом за місцем проживання, у тому числі органами місцевого самоврядування;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (для одержувачів пенсії за віком, за вислугу років, інвалідів ІІ групи, які не досягли пенсійного віку).
Одержувачам пенсій по інвалідності І групи надбавка на догляд буде встановлена без подання пенсіонером будь-яких додаткових документів. Однак наші громадяни мають звернути увагу на той факт, що право на встановлення надбавки на догляд мають пенсіонери, які не одержують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, - зазначила заступник Міністра.