- Вивчення стану безпеки виробництва на цьому підприємстві, - прокоментував результати перевірки голова комісії, заступник начальника Державної інспекції об’єктів підвищеної небезпеки, гірничого нагляду та охорони надр Ігор Мягкий, - реакція наглядового органу на прикрий інцидент: нещасний випадок зі смертельним наслідком, що стався у ЗАТ “Мукачівське МБУ №6” наприкінці червня. Як відомо, диму без пожежі не буває, тож наші побоювання стосовно того, що в “королівстві” згаданого ЗАТ не все гаразд, повністю підтвердилися. Робота підприємства зі створення безпечних та нешкідливих умов праці наразі оцінена як незадовільна...
Найбільше претензій, за словами посадовця, до безпеки електрогосподарства. Так, в арматурному цеху не виконано ремонт та заміну пошкоджених кабелів, проводів силової та освітлювальної мереж, не працюють світильники; на підприємстві не проведено чергові виміри опору контурів заземлення, перехідних опорів, ізоляції кабелів, проводів; працівники не в повній мірі забезпечені перевіреними засобами захисту. Проте, чи може бути інакше, коли на підприємстві досі не спромоглися визначити перелік професій та посад електротехнічних працівників, яким необхідно мати відповідні кваліфікаційні групи з електробезпеки, а відповідальний за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства не пройшов перевірку знань з правил безпеки у встановленому порядку, ба, навіть не отримали дозвіл органу Держгірпромнагляду на виконання робіт підвищеної небезпеки?
За результатами комплексної перевірки на ЗАТ “Мукачівське МБУ№6”, де наразі працюють 100 працівників, видано п’ять обов’язкових для виконання приписів, заборонено експлуатацію сім об’єктів, машин та механізмів, притягнуто до адміністративної відповідальності трьох посадових осіб.
Довідка: Нещасний випадок зі смертельним наслідком стався на будівництві мосту через Чорну ріку в с. Замагора на Івано-Франківщині 19 червня поточного року. За висновком комісії з розслідування, причиною загибелі 43-річного кранівника Василя Храпчука, на утриманні якого перебувало троє дітей, стали технічні та організаційні порушення. Зокрема, відсутність заземлення крана при живленні його від джерела змінного струму; нехтування працівником засобами індивідуального захисту при обслуговуванні електрообладнання під напругою; допуск до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівника, який не пройшов повторної перевірки знань на право обслуговування механізмів з підвищеною небезпекою; порушення виробничої дисципліни з боку організаторів виробництва.