У нараді взяли участь начальник ДПА в Закарпатській області Тетяна Шаповалова, в. о. начальника УМВС України в Закарпатській області Василь Русин, начальник державної екологічної інспекції, головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища в Закарпатської області Юрій Павлей та в. о. головного державного санітарного лікаря області Світлана Піца.
Липневий паводок в області та подальші зливні дощі, що пройшли минулого тижня в деяких районах, засвідчили, що однією з причин підтоплень дворогосподарств і будинків став… санітарний стан населених пунктів і навколишніх територій. Стихійні сміттєзвалища, не прочищені і не покошені канави, зарослі водовідні канали тощо стали причиною того, що вода, не маючи куди стікати, заливала обійстя. Окрема тема – лісопилки, особливо у гірських районах: працюючи пораз абсолютно безконтрольно, на своїх територіях створюють цілі відвали тирси, яку потім змиває велика вода.
Все це проходить повз увагу керівників місцевих органів самоврядування. Тому голова облдержадміністрації поставив перед відповідними органами завдання контролювати здійснення заходів із благоустрою населених пунктів області.
На нараді підбили перші підсумки перевірок, які підтвердили, що з благоустроєм у нас далеко не все гаразд. Так, лише по лінії облсанепідстанції з початку року притягнуто до відповідальності і оштрафовано 399 осіб, в тому числі 98 голів сільських і селищних рад. А за період з 11 серпня ще на 32 голів накладено штрафів на загальну суму 7 тисяч 38 гривень. Найбільше оштрафовано керівників населених пунктів на Ужгородщині – вісімнадцять, на загальну суму 5,6 тисячі гривень. Не набагато в цьому плані відстали Мукачівщина, де оштрафовано 16 сільських голів (на суму 2,2 тис. грн.), та Іршавщина – тут 13 голів, сплативши штрафи на загальну суму 3,09 тисячі гривень, мабуть, вже краще стежитимуть за порядком у своїх населених пунктах.
Кусi 2008-08-15 / 23:09:00
Начальники, майте совiсть, якщо знаете що це таке.Як можна наказувати голiв сiльских жебрацьких рад за смiття. Людину можна примусити складати побутове смiття у контейнери якщо вони е i вони вивозяться на офiцiйнi смiттезвалища. А де в наших гiрських селах створенi такi умови ? Це величезнi грошi, i це питання можливо вирiшити лише з ДЕРЖАВНОГО бюджету. Ось i "пробивайте" через наших представникiв у Верховнiй Радi цi грошi. А то вони зацiкавленi там лише СВОIМИ сучими iнтересами.