Особливо відчувається недопоступлення в бюджет податку на додану вартість (568,1 тис. грн.), плати за надра (249,4 тис. грн.), збору на геологорозвідувальні роботи (35,0 тис. грн.), за якими виконання складає відповідно –85%, 12,5% та 19%.
Продовжує залишатись неплатежездатним Солотвинський солерудник (в.о. директора Бонка В.В.). Протягом поточного року підприємством нарощено податковий борг на 1333,8 тис.грн. Із узгоджених до сплати 1220,0 тис.грн. сольовим рудником внесено лише 20,0 тис.грн. платежів. Його керівники, щоб не сплачувати податки до бюджету, вдаються до різних методів, використовуючи недосконале податкове законодавство. Так, із зарплати працівників утримано 185,0 тис.грн. податку з доходів, але їх перераховано не в бюджет, а на різні господарські потреби. Збитки по податковому обліку на підприємстві склали 1355,0 тис.грн.
Не отримують прибутків від ведення господарської діяльності такі великі суб”єкти підприємницької діяльності як Закарпатське виробниче вертолітне об”єднання та ВАТ “Електроавтоматика”. Звітуючи про нульове значення прибутку до оподаткування, вони не мають зобов”язань по податку на прибуток. Неефективно в поточному році працюють на бюджет також ЗАТ “Буштинський лісокомбінат”, товариство “Ріц”, філія “Тячівдержспецлісгосп”. Прибутковість цих суб”єктів господарювання падає, обсяги реалізації скорочуються, згортається господарська діяльність, а в підсумку – бюджет втрачає платежі.
Значно знизили податкове навантаження та сплату податку на прибуток в поточному році такі платники як Тарасівська філія Київського електровагонобудівного заводу, товариство “Дюк”, МПП “Гоздо”, МПП “Ельдорадо”, ДП “Мокрянське ЛМГ”.
Одним з основних платежів місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. Він прямо залежить від розміру заробітної плати, яка виплачується суб”єктами господарювання найманим працівникам. Згідно поданої до інспекції звітності окремі суб”єкти господарювання виплачують зарплату набагато нижче мінімально встановлених розмірів. Так, середня заробітна плата на ЗВВО, МП “МВ-Водолій”, ВАТ “Укрдеревобудинок РПС”, ТОВ “Ріц”, Нересницькому СТ, ДП Тячівський завод “Зеніт”, Міськкоопторзі складає від 93 грн. до 192-ох грн. в місяць. Наведені дані свідчать або про викривлення показників звітності службовими особами та про приховане безробіття, або про виплату заробітної плати в “конвертах” з використанням методів ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб, внесків до пенсійного та державних цільових фондів. Тому зараз діяльність цих суб’єктів господарювання аналізується з метою виявлення причин такого становища та шляхів збільшення їх внеску до бюджетів усіх рівнів.
І.Крічфалушій, в.о.начальника ДПІ у Тячівському районі
23 вересня 2006р.
Теги: