Закарпаття: Лихо саме не приходить

Днями від сильних дощів постраждав обласний центр і низинні райони краю. Лише рятувальники встигли допомогти мешканцям чотирьох підтоплених районів повернутися до більш-менш нормального життя, ліквідовуючи наслідки повені 24–25 липня, як велика вода знову прийшла на Закарпаття. Цього разу небеса не пошкодували низинні райони краю: обласний центр, Ужгородський, Перечинський, Свалявський та Міжгірський райони.

Закарпаття: Лихо саме не приходить

Впродовж другої половини дня та ночі в суботу, 9 серпня, випала місячна норма опадів.
Як наслідок, в Ужгороді підтопленими виявилися 231 житловий будинок, 84 підвальні приміщення та 522 дворогосподарства на 36-ти вулицях, повідомив Центр пропаганди ГУ МНС у Закарпатській області. На жаль, причиною перетворення ужгородських вулиць на річки стали не лише примхи природи.
Не менша вина лежить на міській владі. Адже вода на дорогах обласного центру з’явилася не через те, що Уж вийшов із берегів, а тому, що каналізації не можуть упоратися з «сюрпризами». Каналізаційні стоки міста наразі здатні працювати лише на 50 %, а потужності каналізаційно-насосних станцій узагалі використовуються лише на третину. Причому про те, що рано чи пізно такі проблеми виникнуть, було зрозуміло чи не кожному жителю міста. Переїзд під за­лізничним мостом на вул. Анкудінова «плавав» навіть після звичайних злив. Зрозуміло, що причина в забитих стоках. Лише міські комунальники чомусь про це не здогадалися. Як наслідок, цього разу там уже доречніше було пливти човнами, а не їздити автівками. За нашою інформацією, мешканці мікрора­йону «Радванка», який суттєво постраждав від води, скаржаться, що давно просять міські комунальні служби провести нормальну каналізацію, проте чиновники все списують на брак грошей. До того ж ані прибирати наслідки, ані компенсувати збитки людям ні уряд Тимошенко, ні міська влада на чолі з «народним» мером С. Ратушняком, здається, не планує.
В Ужгородському ж районі вода залила 79 житлових будинків, 77 під­вальних приміщень, 1572 дворогосподарства та 250 колодязів в 15 населених пунктах.
У Чопі – 4 будинки та 31 дворогосподарство. Місто майже 12 годин частково залишалося без електроенергії. Через це не працювали каналізаційно-насосні стан­ції. Тому керівник краю Олег Гаваші дав термінове доручення обленерго вивчити й виправити ситуацію з енергозабезпеченням міста, адже останнім часом вимкнення електроенергії тут не рідкість.
У Перечинському районі  вода під­топила 12 будинків та 168 дворогосподарств. Унаслідок стихії пошкоджено 200 метрів дороги в селі Ворочево та 700 метрів – у селі Сімерки. У Свяляв­ському районі ж не пощастило одному селу – Оленеву, де через підвищення рівня води в місцевому потічку підтоплено 35 дворогосподарств.
У Міжгірському районі злива призвела до 7 зсувів ґрунту (у 4 місцях вони дійшли до будинків і зупинилися за кілька метрів), зруйновано 72 м берегозміцнювальних підпірних стінок, підмито 72 м смуги сільської дороги, зруйновано 2 дерев’яні містки. Найбільше постраждали мешканці села Нижній Студений.
У понеділок, 11 серпня, голова ОДА Олег Гаваші провів оперативну нараду за наслідками стихії й щодо заходів на ліквідацію наслідків лиха, у якій узяли участь прокурор області Юрій Бенца, начальник головного управління МНС у Закарпатській області Володимир Бодак, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець, перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков, міський голова Чопа Галина Цар, голова Ужгородської РДА Анатолій Колібаба та голова Перечинської РДА Михайло Данча, повідомили з прес-служби ОДА.
Окрім аналізу рятувальних робіт, учасники обговорили й причини стихійного лиха. Олег Гаваші, зокрема, відзначив: «Одна річ, коли йдеться про недофінансування програм на будівництво дамб. Але зовсім інше, коли через не­дбальство й безвідповідальність органів місцевої влади, передусім сільських голів, у населених пунктах створюються такі надзвичайні ситуації місцевого масштабу. А все через те, що не прочищаються канави, потічки. Люди безконтрольно зсипають будівельні матеріали, де заманеться. Береги річок і каналів позаростали. Складається враження, що таке поняття, як громадські роботи, багатьом головам сільрад незнайоме».

За наслідками наради голова облдержадміністрації дав низку доручень: зокрема, відповідні органи перевірять використання коштів органами місцевого самоврядування на громадські роботи. Сільські голови особисто відповідатимуть за санітарний стан населених пунктів. Притягатимуть до відповідальності й громадян, які своїми діями спричинюють виникнення таких ситуацій.
Пізніше голова ОДА особисто від­відав кілька населених пунктів, що постраждали від зливи у вихідні. Там він знову наголосив на потребі своєчасного очищення канав і потічків, бо це також спричинює паводки місцевого значення.
Станом на ранок вівторка рятувальники вже встигли відкачати воду з 231 житлового будинку, 27 підвалів, 490 дворогосподарств та 38 колодязів.

"Старий Замок "Паланок"
14 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

20:37
У Білківській громаді комісія ТЕБ і НС розглянула заходи, пов'язані з виявленням випадку сказу і запобіганням захворюванню на кір
19:51
При в'їзді до Мукачева внаслідок зіткнення з вантажівкою перекинувся мікроавтобус
11:35
У Вільхівцях-Лазах на Тячівщині згоріла прибудова до будинку
15:05
/ 2
Львівщині, врізавшись на VW на зустрічній смузі в "закарпатський" автобус, загинули 4 закарпатців
11:59
У Вучковому Міжгірської громади вогонь з хліва і дровітні одного обійстя перекинувся на хлів сусідського
11:38
До Міжгірської лікарні через отруєння чадним газом госпіталізували жінку з дитиною з Лозянського
18:49
/ 1
На Рахівщині двоє жителів Харківщини, прямуючи в Румунію, 3 дні блукали засніженим високогір'ям
13:09
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині 56-річний чоловік ножем у серце вбив 17-річного односельця
01:47
На Рахівщині врятували сноубордистку з Одеси
22:46
/ 6
В Ужгороді комунальний автобус збив жінку на "зебрі"
11:14
В районі Драгобрату відшукали лижницю з Чернігівщини, що заблукала через туман
14:41
У Тур'я Пасіці на Ужгородщині горів дерев'яний будинок
11:34
У Тур'я Поляні на Ужгородщині в річці виявили потопельницю
11:28
24-річний мешканець Кіровоградщини ледь не загинув від переохолодження у горах на Рахівщині
14:50
У Лозянському Міжгірської громади палали хлів і дровітня
11:50
/ 5
ФОТОФАКТ. У Підвиноградові врятували лань, що, втікаючи від собак, забігла у двір місцевого мешканця
11:55
У центрі Мукачева горів Daewoo Lanos
14:55
У Ромочевиці на Мукачівщині на пожежі постраждала 88-річна жінка
11:04
У Видричці на Рахівщині через сонячні панелі посеред ночі згоріли дах будинку та надвірна споруда
13:04
Біля Заброді на Ужгородщині Opel злетів у річку
12:30
У горах на Рахівщині загинув житель Запоріжжя
11:50
/ 1
ФОТОФАКТ. Закарпатці врятували сарну, що провалилася на тонкому льоду посеред озера
15:26
/ 1
Рятувальники розповіли про пожежу в ресторані японської кухні "Ramen Yli"
14:02
У Кам'яниці біля Ужгорода Renault злетів з дороги на залізничну колію
23:09
/ 10
На гірськолижному курорті Драгобрат, впавши з витягу, загинула лижниця. Всі обставини
» Всі новини