Всього в результаті повені виявилися підтопленими близько 50 тис. га, з них 33,9 тис. га припадає на сільгоспземлі. Перевірки якості грунту на сьогоднішній день ще не закінчені. За попередніми даними, найгірша ситуація на Івано-франківщині - області, яка найбільше постраждала від паводку (там затоплено близько 28 тис. га сільгоспугідь). За словами керівника Львівського обласного центру "Облдержродючість" Анатолія Демчишина, на окремих ділянках вода стояла навіть на рівних поверхнях - просто вже не могла увійти в землю. Урожай загинув - всі рослини просто згнивають, якщо вода стоїть більш як два-три дні.
Хоча в цілому затоплення навряд чи призвело до значного пошкодження грунту, побоювання викликають гірські ділянки. "У гірських районах на Івано-франківщині можливі зсуви, водна ерозія. Можливі також намивання, при яких родючий шар грунту опиняється внизу", - пояснює А.Демчишин.
У Тернопільському центрі "Облдержродючість" повідомляють, що проведений аналіз грунту в чотирьох районах області, які були затоплені: ні намивань, ні зсувів не зафіксовано.
Узагальнені дані по областях можуть стати відомі до кінця цього тижня. Експерти відзначають, що з урахуванням цих даних потрібно буде насамперед спрямувати зусилля на підготовку грунту для посіву озимих культур.
Від паводку наприкінці липня постраждали Вінницька, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька і Тернопільська області. Загальний збиток від стихійного лиха оцінюється в 6 млрд грн., у тому числі збитки аграріїв від затоплення посівів перевищують 400 млн грн..