"Ми не повинні гроші просити на ліквідацію наслідків, вони і так будуть надходити, ми повинні сьогодні вимагати, щоб нам виділили кошти на виконання протипаводкової програми "Тиса". Причому, аби на цей рік, і наступний ми отримали заплановані кошти в повному обсязі", - сказав голова області.
"Я подивився проект-звернення, який написано до Кабінету Міністрів, я вас прошу це звернення зняти. Вірте мені, що сьогодні нам знову треба говорити не про виділення цієї суми, яка буде виділено згідно з актами. Нам треба говорити про те, про що говорили вчора цілий день люди на зустрічах. Я об’їхав дуже багато населених пунктів у Хустському, Тячівському і Рахівському районах. Люди, стоячи у себе в хаті по коліна у мулі і очищаючи свої хати від цього, говорили про одне: "Навіщо нам оця компенсація, і навіщо нам сьогодні гроші, коли ми на них, можливо, нові меблі купимо, зробимо ремонт, а що буде через місяць, через два? Робіть дамби, дамби і дамби, захищайте нас".
Зі слів губернатора, якби 170 млн грн, які сьогодні потрібні для ліквідації наслідків стихії в області , були вчасно виділені відповідно до програми протипаводкового захисту "Тиса", і вкладені у будівництво протипаводкових споруд, то, можливо, нинішні збитки були б у десять-двадцять разів менші..
За словами голови облдержадміністрації, за період з початку реалізації програми її було профінансовано лише на 60%. Найменше цьогоріч: програма профінансована лише на 40% - із 204,3 мільйона заплановано лише 80,9 млн, з яких на сьогодні надійшло лише 39 мільйонів. Повною мірою на будівництво протипаводкових споруд Закарпаття отримало кошти лише у 2006 році.
Програма "Тиса", розрахована на період 2006-2015 рр. , передбачала фінансування на загальну суму 2 млрд. 149 млн. грн. Із цих коштів Закарпаття на сьогодні отримало 175 млн.