За словами Богдана Ліуша, протягом січня-серпня 2006 року робота Регіонального управління ДААК ДПА України у Закарпатській області була зосереджена на контролі за дотриманням СПД вимог законодавства з питань адміністрування акцизного збору, збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, контролі за цільовим використанням спирту та марок акцизного збору, видачі ліцензій та дотримання ліцензійних умов на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, аналізі наявності діючих, призупинених, анульованих ліцензій, організації перевірок по контролю за дотриманням в торгівельній мережі максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби.
На 01.09.2006 року у Закарпатській області зареєстровано 27 виробників підакцизної продукції. Із 16 підприємств, що мають ліцензії на право виробництва виноробної продукції, 7 - лише на розлив вина. 10 суб´єктів підприємницької діяльності зареєстровані як виробники пива. Одне підприємство – виробник транспортних засобів (ЗАТ “Єврокар”).
У зв’язку з підвищенням вартості ліцензій із 50,0 тис.грн.. до 250,0 тис.грн.- на право оптової торгівлі алкогольними напоями, із 5,0 до 25,0 тис.грн.- первинного виноробства, із 25,0 тис.грн. до 250 тис.грн.- на право виробництва алкогольних напоїв, в області скоротилася як кількість ліцензій на виробництво алкогольних напоїв, так і кількість операторів з оптової торгівлі алкогольними напоями, що, відповідно, призвело до скорочення потенційних платників акцизного збору.
Основними бюджетоутворюючими платниками акцизного збору до Державного бюджету в області є чотири підприємства. Їх сплата в загальних надходженнях протягом 8 місяців становить загалом 88,4%. Це ОП “Ужгородський коньячний завод” –38,7 %; ЗАТ “Єврокар” – 26,6%; СП Котнар” – 15,3%; СП “Айсберг” – 7,8%, повідомив начальник Регіонального управління ДААК ДПА України у Закарпатській області.
За 8 місяців 2006 року надходження до Зведеного бюджету від ліцензування виробництва алкогольних напоїв, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами при бюджетних призначеннях 9 175,0 тис. грн, склало 12 211,6 тис.грн. що становить 133,1%. Надходження до Державного бюджету по платі за ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв, оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за січень-серпень 2006 року при бюджетних призначеннях 3343,0 тис.грн., становили 3815,0 тис.грн, що на 2335,0 тис.грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
З початку року через несвоєчасне внесення чергових платежів ДААК ДПА України анульовано 5 ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та 2 ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами.
Станом на 01.09.2006 року в області зареєстровано 11 ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями та 4 ліцензії - оптової торгівлі тютюновими виробами. У порівнянні з 01.01.2006 року кількість ліцензій в цілому зменшилася на 6.
Регіональним управлінням ДААК ДПА України у Закарпатській області за 8 місяців 2006 року видано 4253 ліцензії (+317 до відповідного періоду минулого року), з яких на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2347 (+190), роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 1906 (+ 129). За цей же час анульовано 367 ліцензій ( на право роздрібної торгівлі, в тому числі на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями –192 ; роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 175. Призупинено дію 560 ліцензій через несвоєчасне внесення чергових квартальних платежів ( на 93 ліцензій менше, ніж у 2005 році).
Станом на 01.09.06 року в області налічується 6771 діючих ліцензій (в тому числі на алкогольні напої – 3730, на тютюнові вироби - 3041). В порівнянні з минулим роком збільшилась кількість діючих ліцензій на 509 ( в тому числі по алкогольних напоях на 301, по тютюнових виробах на 208).Це сприяло збільшенню надходжень до обласного бюджету майже 8,4 млн.грн., що на 47 відсотків більше проти відповідного періоду минулого року.
Значним джерелом наповнення державного бюджету є збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. За січень-серпень 2006 року його надійшло 4950,2 тис. грн., що на 1013,1 тис. грн. або на 125,7 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Регіональним управлінням ДААК в ході проведення спільних з УПМ ДПА у Закарпатській області та ДПІ на місцях заходів щодо посилення контролю за виробництвом і обігом спирту етилового, алкогольних напоїв, спиртовмісної та тютюнової продукції проводяться перевірки на предмет наявності та використання виробниками алкогольних напоїв ліній розливу; щодо інвентаризації залишків спирту, використання внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Здійснюються перевірки СПД, які не звертаються за видачею ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на новий термін. Систематично проводяться перевірки щодо цільового використання марок акцизного збору підприємствами- виробниками алкогольної продукції. Ці та інші заходи сприяли нинішнього року виявленню 7 фактів виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв та припинення їх діяльності. повідомив журналістів Начальник Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за обігом підакцизних товарів ДПА України у Закарпатській області Богдан Ліуш.
В той же час, враховуючи значення для нашої області випуску виноробної продукції, Регіональним управлінням ДААК ДПА України та ДПА у Закарпатської області було надіслано листи до вищестоящих податкових органів листи з пропозиціями внесення змін до чинного законодавства щодо порядку оплати за ліцензії на право виробництва та здійснення торгівлі алкогольними напоями та зменшення їхньої вартості з врахуванням диференціації наявних виробничих потужностей підприємств – виробників вина. Відповідні пропозиції ДПА України внесла до Кабінету Міністрів України. Начальник Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за обігом підакцизних товарів ДПА України у Закарпатській області Богдан Ліуш відповів на запитання журналістів.
ДПА у Закарпатській області
20 вересня 2006р.
Теги: