Закарпаття бореться зі стихією. Інформація Закарпатської ОДА

В результаті інтенсивних зливних дощів шість областей Західного регіону України, в тому числі і Закарпаття, постраждали від паводку. Створено урядову комісію з питань ліквідації паводку на чолі з міністром з питань надзвичайних ситуацій Володимиром Шандрою, у її складі і голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші.

Закарпаття бореться зі стихією. Інформація Закарпатської ОДА

Відповідно на Закарпатті створено обласну і районні комісії, які визначають масштаби завданих стихією збитків, надають допомогу постраждалим громадянам тощо. Враховуючи складну ситуацію в області, Олег Гаваші перервав відрядження у Київ і терміново вилетів в Ужгород. Керівник області відвідав усі постраждалі населені пункти, провів на місці наради з керівництвом районів, МНС України в Закарпатській області, міліцією та ін. Вживаються заходи щодо забезпечення діяльності постраждалих населених пунктів. 

Напружена ситуація на Закарпатті склалася 24 липня, коли почався значний підйом води у річках. Минулої доби (24-25 липня) по області випало до 24 мм дощу, а в районі смт Ясіня – до 43 мм! Рівень води у річках різко зростав протягом п’ятниці 25 липня і наступної ночі. Найбільшого удару стихії зазнали Рахівський, Тячівський, Виноградівський, Берегівський, дещо менше – Міжгірський, Свалявський, Хустський райони. Найбільш значне підвищення рівня води в річці Тиса минулої доби було зафіксоване в районі міста Тячів – до 460 см (близько обіду 16 липня рівень води знизився до 340 см), селища Вілок – 434 см, у Хусті – на сьогоднішній  ранок рівень води сягав 366 см. Значне підвищення рівня води відбулось і на р. Боржаві.

В результаті паводка підтоплено 1172 дворогосподарств. Найбільше – 1091 – у Тячівському та 67 – у Рахівському районах. На Тячівщині також підтоплено 163 будинки. Загалом зруйновано і пошкоджено 29 мостів (з них 25 – на Рахівщині), знищено 1312 м берегоукріплень, 985 м доріг тощо. Найбільше постраждали мешканці села Руське Поле, що на Тячівщині, де довелось відселяти 437 людей із 150-ти будинків. Близько обіду 26 липня ситуація тут стабілізувалася і люди почали повертатися в домівки.

Загалом ситуація стабілізується по всій області. Наразі небезпечно високий рівень води зберігається на ділянці від с. Великі Ком’яти Виноградівського району і до місця впадання Боржави в Тису. Тут рівень води сягає 5 метрів. Небезпечно високий рівень утримається протягом доби. Паводкова хвиля на Тисі пройшла Хуст, залишається високою в районі Вілока, але вже йде на спад. Однак рівень води у Тисі підвищуватиметься в районі Чопа. Для мешканців міста і навколишніх сіл це не несе загрози, оскільки збудована тут минулоріч дамба має ще значний запас висоти.

Нинішній паводок ще раз засвідчив, наскільки важливим для області є протипаводковий захист. На щастя, цього разу на Закарпатті обійшлося без людських жертв. Враховуючи масштаби повені, і матеріальні збитки були б набагато більшими, якби за ці роки в області не було зроблено стільки у плані протипаводкового захисту. Але якщо у 2006 році область у повному обсязі фінансувалась у рамках державної протипаводкової програми "Тиса", то вже минулого і цього року – постійне значне недофінансування: із запланованих 204,3 млн. гривень цьогоріч уряд виділив лише 80,9 млн. грн., тобто всього 40 відсотків передбаченої суми. Минулого року з державного бюджету область теж отримала на 25,9 млн. гривень менше коштів.

Наразі не відома остаточна сума завданих збитків, але в найбільш постраждалих західних областях вона сягне сотень тисяч гривень. Найстрашніше – загинули люди. Тому Закарпатська облдержадміністрація так наполегливо домагається виділення із держбюджету коштів у повному обсязі на протипаводкові заходи. Бо зі стихією важко боротися, але наслідки від її руйнівної дії можна і треба попереджувати…

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
26 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

20:05
У приужгородському Минаї горіла прибудова до будинку
19:58
У Обаві на Мукачівщині ймовірно через піч згоріла літня кухня
19:51
У Калинах на Тячівщині вночі згоріла літня кухня
11:25
У Загатті Іршавської громади горіла дровітня поруч з будинком
11:20
/ 1
На Мукачівщині надали допомогу травмованому туристу зі Львова
21:15
/ 1
У Виноградові на пожежі в будинку загинув 59-річний чоловік
21:06
Уночі в Мукачеві горів склад
11:35
У Завидові згорів будинок
11:29
У Королеві на Берегівщині у пожежі загинув 75-річний чоловік (ОНОВЛЕНО)
11:25
В Ужгороді горіла дерев'яна будівля, в якій часто ночували "бомжі"
20:37
У Білківській громаді комісія ТЕБ і НС розглянула заходи, пов'язані з виявленням випадку сказу і запобіганням захворюванню на кір
19:51
При в'їзді до Мукачева внаслідок зіткнення з вантажівкою перекинувся мікроавтобус
11:35
У Вільхівцях-Лазах на Тячівщині згоріла прибудова до будинку
15:05
/ 2
Львівщині, врізавшись на VW на зустрічній смузі в "закарпатський" автобус, загинули 4 закарпатців
11:59
У Вучковому Міжгірської громади вогонь з хліва і дровітні одного обійстя перекинувся на хлів сусідського
11:38
До Міжгірської лікарні через отруєння чадним газом госпіталізували жінку з дитиною з Лозянського
18:49
/ 1
На Рахівщині двоє жителів Харківщини, прямуючи в Румунію, 3 дні блукали засніженим високогір'ям
13:09
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині 56-річний чоловік ножем у серце вбив 17-річного односельця
01:47
На Рахівщині врятували сноубордистку з Одеси
22:46
/ 6
В Ужгороді комунальний автобус збив жінку на "зебрі"
11:14
В районі Драгобрату відшукали лижницю з Чернігівщини, що заблукала через туман
14:41
У Тур'я Пасіці на Ужгородщині горів дерев'яний будинок
11:34
У Тур'я Поляні на Ужгородщині в річці виявили потопельницю
11:28
24-річний мешканець Кіровоградщини ледь не загинув від переохолодження у горах на Рахівщині
14:50
У Лозянському Міжгірської громади палали хлів і дровітня
» Всі новини