Балога нагадав, що нафтопровід був спроектований і побудований саме для перекачування каспійської нафти від одеського терміналу до європейських споживачів.
За його словами, заяви Тимошенко і протидія відновленню проектного напряму використання нафтопроводу руйнують зацікавленість низки країн Середньої Азії і Європи в енергетичній співпраці з Україною.
Глава Секретаріату впевнений, що використання «Одеса-Броди» в спроектованому напрямі принесе значні вигоди для економіки і стане важливим елементом у справі диверсифікації постачань енергоносіїв до України.
На думку Балоги, Тимошенко слід ретельніше підбирати слова, перш ніж виступати зі звинуваченнями в корупції, і ретельніше придивлятися до свого оточення.
«Керівникові уряду слід ретельніше подивитися на деякі одіозні фігури зі свого оточення. Тому що, сумніви з погляду закону про «багатих друзів» Тимошенко знає мало не кожен українець», – зазначив глава Секретаріату.
Балога зазначив, що факт корупції в правовій державі може визначити тільки суд.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів заборонив компанії «Укртранснафта» самостійно підписувати контракти з нафтопереробним комплексом «Галичина» (Львівська область) і НПЗ «Нафтохімік Прикарпаття» (Івано- Франковськая область) про постачання нафтопроводом «Одеса-Броди» в аверсному режимі каспійської нафти до окремого рішення уряду.
Тимошенко пояснює, що заборонила компанії «Укртранснафта» укладати контракти на постачання каспійської нафті нафтопроводом «Одеса-Броди» намагаючись припинити корупцію.
Контрактом було передбачено постачання близько 5 мільйонів тонн на НПЗ і близько 3 мільйонів тонн транзитом через Україну і Словаччину на НПЗ в Кралупах (Чехія).
«Укртранснафта» виступає виконавцем послуг, Milbert Ventures – замовником і фінансовим гарантом.
16 липня планувалося підписати вказані контракти на нараді у президента Віктора Ющенка.