На урочистостях побували перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога, заступник голови облради Василь Брензович, депутати облради, ректор Ужгородського національного університету Микола Вегеш, апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, єпископ Мілан Шашік та інші.
Вітаючи присутніх із початком робіт зі спорудження нової наукової бібліотеки УжНУ, ректор Микола Вегеш відзначив, що на цю подію чекали вже давно. Хоча проект був розроблений ще за радянських часів, проте тоді утілили його в життя не вдалося. „Уже третій рік ми шукали приміщення. Із цього питання я постійно контактував із облдержадміністрацією, депутатським корпусом, і ми дійшли висновку, що найліпше перенести бібліотеку до головного корпусу університету. Це має багато переваг, адже тут навчається 60% студентів, розміщено більшість факультетів УжНУ”, – сказав Микола Вегеш. За його словами, площа майбутньої бібліотеки така ж, як і в колишній бібліотеці по вулиці Капітульній в Ужгороді. „Нині починаємо перший етап спорудження, де площа під сваями буде повністю закрита. Другий етап – це внутрішнє приміщення зі скляним куполом”, – зауважив ректор УжНУ. Також він відзначив, що перший етап робіт планують завершити до кінця року.
У свою чергу перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога наголосив: „ Я вдячний тим, хто щоденно займався цим питанням, тримав його на контролі. Це Микола Вегеш, владика Мілан Шашік, це і мої колеги – депутати облради. І багато інших. Ми робимо дуже добру справу, – підкреслив Іван Балога. – Нам більше чотирьох місяців довелося проходити бюрократичні процедури щодо виготовлення технічної документації, проходження експертизи тощо. Отримання кінцевого документу прийшлося на початок робіт. Ми вдячні всім, хто долучився до цього. Півтора місяця тому ми започаткували відновлення Музею лісу і сплаву, сьогодні – закладаємо першу сходинку в будівництві бібліотеки”, – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.
Питання перенесення наукової бібліотеки УжНУ – одне із найболючіших у стосунках держави і церкви, адже йдеться про повернення колишнього майна Мукачівської греко-католицької єпархії. Довго воно не вирішувалось, оскільки не могли підібрати відповідне приміщення, куди би перенесли величезний книжковий фонд бібліотеки. Нарешті справа зрушилась з мертвої точки. За словами ректора Ужгородського національного університету, підготовку проектно-кошторисної документації оплатить університет. Фінансуватимуть роботи і з обласного бюджету. „Сподіваюся, депутати обласної ради теж долучаться до цього. Можливо, буде прийнято кілька програм щодо спорудження бібліотеки. Адже йдеться не лише про зведення стін, а й про відповідне обладнання тощо”, – каже Микола Вегеш.
Відтак Іван Балога заклав капсулу, апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, єпископ Мілан Шашік освятив місце будівництва бібліотеки.