Так, 2008-й виявився для «Веселки» особливо багатим на нагороди. У січні ансамбль здобув гран-прі на міжнародному хореографічному конкурсі «Схід і Захід єднаймось». А в березні закарпатські танцюристи відвідали Москву, де взяли участь у конкурсі «Зажги свою звезду». Вдома їх відраджували від поїздки, мовляв за 8 років цей потужний міжнародний конкурс важко чимось здивувати. «Ми все ж вирішили повезти дітей, — розповідає Л. Петрецька. — Щоб подивилися на міжнародний рівень, знали, до чого прагнути». Втім «Веселка» вперше в історії здобула аж 2 перші премії! — у вікових категоріях 11-14 і 15-18 років. Журі оцінювало танцюристів за багатьма критеріями, наприклад, пластика, костюми, драматургія, артистичність. Для гала-концерту закарпатців попросили виконати аж 2 танці і обидва — закарпатські («Бубнарський» і «Березнянка»). Узагалі «Веселка» виконує танці кількох народів, які населяють Закарпаття. Москвичі вже після конкурсу зізналися, що від українських учасників очікували класичного гопака чи подоляночку. І були вражені колоритом західноукраїнських танців.
Понад 10 років ансамбль «Веселка» носить звання «зразковий», який, за словами, художнього керівника, накладає на колектив ще більше зобов’язань. При ансамблі займається також дитяча група, учасники якої особливо полюбляють сюжетні танки (у репертуарі ансамблю є композиції «Веселі сусіди», «Ковбойські забави», «Забіяки», «Лінивий Омелько» тощо). Усього у «Веселці» займаються понад 30 дітей.
13-річний танцюрист Домінік Богдан розповів журналістам: «Я займаюся танцями із 4 років, до народних танців перейшов із студії бального танцю. Впевнений, що це пригодиться мені у житті». Людмила Петрецька запевнила, що танцювальні заняття дисциплінують дітей, сприяють їх фізичному розвиткові, дають змогу побачити чимало міст і держав під час конкурсних гастролей. «За моїх вихованців їхні батьки спокійні, — каже художній керівник ансамблю. — Якщо вони не вдома і не в школі, то значить – на танцювальному занятті». Л. Петрецька зізнається, що багато її знайомих не розуміють, чому вона досі займається дітьми, чимало колег покинули танцювальну творчість і займаються іншими справами. «Я люблю танці, це моє життя і це важко зрозуміти, не будучи самому танцюристом», — каже пані Людмила. Її 15-річна вихованка Наталя підтверджує, що і свого життя вже не уявляє без танців.
Випускники «Веселки» із досягненням 18-річного віку переходять до ансамблю «Юність Закарпаття». Сьогодні там 50 % учасників ансамблю — «вихідці» саме із «Веселки».
федя 2008-08-24 / 16:55:00
танці веселки ідентичні танцям юності закарпаття а отже своіх вони не мають!!!!!!!!!!!!!!!!!веселка чмо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!