ГУ МНС України в Закарпатській області вважає, що наведені факти до певної міри викривляють реальну картину того, що відбувається на Хустському сміттєзвалищі, передусім в частині, де йдеться про відмову підрозділів пожежної охорони виїжджати на місце пригоди для гасіння пожежі через відсутність палива.
За період з 16 по 24 червня пожежники СДПЧ-10 по охороні міста Хуст із залученням спеціальної техніки 4 рази виїжджали на гасіння пожеж та загорянь, які траплялися на території сміттєзвалища, розташованого на вулиці Колгоспній б/н, що належить комунальному підприємству «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця».
В усіх чотирьох випадках було встановлено, що до появи полум’я на Хустському сміттєзвалищі причетні особи, які займаються видобутком та збутом кольорових металів. Оскільки велика кількість паперового сміття утруднює їх доступ до металів, то вони щоразу після ліквідації пожеж, здійснюють навмисні підпали.
Разом з тим, з огляду на неспроможність комунального підприємства забезпечити охорону та припинити доступ до сміттєзвалища сторонніх осіб, Хустським районним управлінням МНС України в Закарпатській області на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, яке відбулося 23 червня 2008 року, було запропоновано розглянути дане питання та віднайти шляхи його оптимального вирішення. Серед яких і сприяння у виділенні пожежно-рятувальній службі району частини паливно-мастильних матеріалів, витрачених для подачі до осередку вогню 113 тонн води.
При цьому потрібно вказати, що кількість витрачених паливно-мастильних матеріалів для гасіння та ліквідації загорянь склала 614 літрів.
24 червня пожежу на Хустському сміттєзвалищі в черговий раз було ліквідовано. Правда, чи на довго?.. Питання швидше за все залишається риторичним. Адже, на думку ГУ МНС України в Закарпатській області, загоряння на сміттєзвалищі не припиняться до того часу поки не буде організовано належний контроль за доступом на даний об’єкт сторонніх осіб.
Разом з тим напередодні працівниками правоохоронних органів було затримано двох осіб, яких обґрунтовано вважають причетними до постійних загорянь на сміттєзвалищі.