Серед них – об’єкти архітектури та містобудування:
1. Берегівського району:
Берегівська міська територіальна громада -16 об’єктів;
Виноградівська міська територіальна громада – 4 об’єкти;
Пийтерфолвівська сільська територіальна громада – 1 об’єкт.
2. Мукачівського району:
Мукачівська міська територіальна громада – 13 об’єктів;
Чинадіївська селищна територіальна громада – 1 об’єкт;
Нижньоворітська сільська територіальна громада – 1 об’єкт.
3. Ужгородського району:
Ужгородська міська територіальна громада – 15 об’єкт;
Костринська сільська територіальна громада – 1 об’єкт.
4. Хустського району:
Хустська міська територіальна громада – 1 об’єкт;
Вишківська селищна територіальна громада – 1 об’єкт;
Довжанська сільська територіальна громада – 3 об’єкти.
Ознайомитися з переліком можна на сайті МКСК за посиланням.
Об’єкти занесено до Державного реєстру згідно з чинним законодавством і на підставі відповідних подань департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації та експертних висновків центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони культурної спадщини.
Таким чином, станом на 1 січня 2025 року Державний реєстр включає вже 163 пам’ятки місцевого та національного значення, розташовані на території Закарпатської області.
До нижнього 2025-01-17 / 13:37:40
Треба ще добитись справедливості в єгиптян ,щоб ті перестали брехати про фараонів і піраміди ,тому що це фараони із Закарпаття ,які побудували піраміди ,свінкси ,викопали Ніл ,по якому вручну проплили до середземного моря,побудували олімпи в Греції,заснували грецьку античну культуру,після чого відправились до Криму через турцію та через чорне море. В Криму навчили скіфів,сарматів,половців української мови і разом співаючи пісні лента за лентою прискакали до Закарпаття де були ліси і ліси і більше нічого,окрім пастухів теПобачивши ліси кажуть ,а давайте будемо рубати ліс і продавати за бугром за євро . Логіку не шукайте. Головне вірити
закарпатський українець 2025-01-16 / 13:34:47
А чи внесено пам"ятку археології - курганний могильник епохи скіфської культури 1У - У1 ст. до н.е. в с. Білки, ур. "Під городищем", відносно якої 10 листопада 2023 року окружний адмінсуд за позовом прокурора зобов"язав Білківську сільську раду припинити бездіяльність і виконати відповідні дії по внесеню пам"ятки до відповідного реєстру.
Чи не робиться бездіяльність навмисне, оскільки, якщо є пам"ятка епохи скфської доби 1У- У1 століття, це свідчить що в Закарпатті жив той самий народ, що і на півдні України. А тоді відпадуть самі собою доводи росії та мадярів, про те, що на Закарпатті інший, ніж український народ ? Відповідним органам варто би звернути на це увагу.