Як повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук генеральний менеджер компанії Releaf Paper Олександр Соболенко, на спорудження фабрики пішли три роки та 3,5 млн євро.
"На урочистій церемонії, в присутності політиків, представників банків, бізнесу та медіа, ми пообіцяли покінчити з паризьким листям раз і назавжди. І ще ми показали, як українці створюють інновації, а потім з неймовірною ефективністю перетворюють їх на бізнес в незнайомому середовищі", – написав Олександр Соболенко.
Тобто, компанія, яку створили українці, співпрацюватиме з комунальними службами Парижа, які звозитимуть для неї опале листя з міських вулиць, парків і скверів.
Фабрика Releaf PAPER & BAGS – це перша автоматизована лінія в світі, що переробляє сотні тонн опалого листя на целюлозу та виготовляє крафтовий папір, який можна використовувати в якості пакетів, блокнотів, матеріалів для упаковки тощо.
Екостартап отримав грант від Google, переміг у програмі EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії.
Раніше, у жовтні, О.Соболенко анонсував співпрацю Releaf Paper з Uber, в рамках якої Uber Eats в Франції доставлятиме замовлення, запаковані в Releaf PAPER BAGS.
Команда вже співпрацює з L’Oréal, Chanel, BNP Paribas, LVMH та Logitech.
Валентин Фречка – технологічний розробник та співзасновник компанії "Releaf PAPER & BAGS". Народився у селі Сокирниця Хустської громади.
У червні 2018 року Валентин Фречка здобув "золото" на Міжнародній олімпіаді геніїв у США. В олімпіаді взяли участь 1300 школярів з різних країн. Одна з тем змагання – "Вирішення екологічних проблем". Валентин вигадав як робити папір з опалого сухого листя.
З його слів, ця ідея з'явилася у нього в одинадцятому класі, коли він працював над науково-дослідницькою роботою для конкурсу-захисту Малої академії наук. Згодом Валентин Фречка отримав патент і його розробкою зацікавилися на Житомирському картонному комбінаті.
У 2020 році на Житомирщині за технологією Валентина Фречки виготовили волокно з опалого листя для чергової партії – півтори тонни промислового паперу.
Після російського вторгнення в Україну в 2022 році Фречка переїхав до Франції та разом зі своїм партнером продовжив розбудову компанії.
З огляду на те, що світовий ринок крафт-паперу очікується на рівні 16,95 млрд євро до 2030 року, після відкриття пілотного заводу Releaf Paper планує налагодити виробництво по всій Європі.
Паралельно, у липні поточного року 23-річний закарпатський розробник виробництва паперу з опалого листя отримав Європейську премію молодих винахідників.
Нік 2024-11-18 / 18:31:08
Молодець Фречка-скоро і на Закарпатті відкриє пілотний завод.