- Туристичний потенціал нашого краю величезний,- розповідає Олександр Марченко. - На жаль, використовується він ще не повністю. Отож і покликані Дні туризму привернути увагу туроператорів і фахівців до наших гір, турбаз і санаторіїв, цілющих мінеральних джерел і гірськолижних трас. Ми пропонуємо широкий асортимент послуг: екстремальний туризм /джип-сафарі, сплав по гірських річках, парапланеризм, сходження на найвищі гори краю/, кінний туризм, пішохідний та велотуризм, відпочинок у басейнах з термальною водою, ванни або чан з мінеральною водою, бізнес-туризм, сільський туризм і т.д.
Аналогічні акції у попередні роки мали великий резонанс. Вже перші Дні туризму, проведені у 1997 році, зібрали 85 турфірм з Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини і, звісно, України. Сподіваємось, не менш представницькими будуть і цьогорічні Дні туризму.
- А цього року гостей з яких країн очікуєте?
- Заявки отримано з Росії, Словаччини, Угорщини, Хорватії та деяких інших країн. Чекаємо гостей і з Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Севастополя... Триватиме свято туризму 14-17 вересня ц.р.
- Які заходи передбачені програмою?
- Родзинкою цьогорічних Днів туризму, безумовно, стане V міжнародна виставка-ярмарок "Турєвроцентр-Закарпаття 2006" в ужгородському спорткомплексі "Юність". У ній беруть участь туроператори, турагенти, туристичні асоціації та організації, транспортні й страхові компанії, банківські установи, готелі, санаторії, засоби масової інформації, виробники та постачальники спортивного й туристичного спорядження... Крім того, відвідувачі виставки-ярмарку на стендах районів матимуть змогу ознайомитися з інвестиційними проектами та комерційними пропозиціями в галузі туризму й рекреації.
- Олександре Іполитовичу, а які "супутні" заходи проводяться у рамках "Турєвроцентру-Закарпаття 2006"?
- Відвідавши, наприклад, експозицію сільського /"зеленого"/ туризму, учасники та гості виставки-ярмарку зможуть скуштувати смачні страви закарпатської народної кухні, подегустувати тутешні вина, а також придбати вироби народних умільців. Буде оформлена й експозиція народних ремесел: тут можна буде не тільки придбати вироби народних майстрів, але й поспостерігати за процесом їх виготовлення.
- Кого ви назвали б серед найпотужніших експонентів виставки-ярмарку?
- Це насамперед закарпатські готелі "Зірка", "Ужгород","Інтурист-Закарпаття", санаторії "Квітка полонини", "Кришталеве джерело"", "Шаян", "Карпати", туроператори "Бусоль-Вояж", "Содіс-Карпати" та інші. Є й "несподівані" експоненти, зокрема, відділ Державної служби охорони при УМВС, який демонструє свої засоби охорони об'єктів, вантажів та осіб. Звісно, ці засоби можуть використати й туристичні структури, приміром, сигналізаційні пристрої, виведення об'єктів на пульт централізованої охорони і т.д.
-А крім виставки-ярмарку, які ще заходи намічені на Дні туризму?
- Прес-конференція організаторів V міжнародної виставки-ярмарку "Турєвроцентр-Закарпаття 2006", концерт, семінар-презентація туристично-рекреаційних можливостей Закарпатської області, "круглий стіл" на тему "Закарпаття -суб'єкти Російської Федерації: торгово-економічні взаємовідносини в нових умовах", науково-методичний семінар для власників сільських садиб /"зелений туризм"/ та представників інших областей, конкурс на кращий фільм про туристично-рекреаційні та інвестиційні можливості Закарпаття, презентація навчальних закладів, які готують фахівців для туристичної галузі тощо.
- І, нарешті, Олександре Іполитовичу, як визначатимете рівень успішності проведеного заходу?
- Найоб'єктивніший критерій - кількість укладених угод та контрактів. Сподіваємось, їх буде більше, ніж у попередні роки. Адже в області ростуть все нові готелі і туристичні комплекси, розширюються санаторії, облаштовуються гірськолижні траси. Відповідно має зростати й потік туристів на Закарпаття. На це й націлені згадані Дні туризму і, зокрема, виставка-ярмарок "Турєвроцентр-Закарпаття 2006". Маємо зробити все можливе, аби утвердити наш край як один із найважливіших туристичних центрів України. Для цього є всі передумови: вигідне географічне розташування, унікальні природні ресурси, багатовікова архітектура, традиції і звичаї представників різних національностей, які проживають на Закарпатті, гостинність місцевого населення... Про все це можна довідатися і на згаданій виставці-ярмарку в Ужгороді.
Ярослав Ядловський, Укрінформ
11 вересня 2006р.
Теги: